Šios ultrakonservatyvios katalikiškos organizacijos pareiškime kaltę už korporacinę strategiją lengvatinio apmokestinimo zonose bandoma suversti nešlovę užsitraukusiam Legiono įkūrėjui kunigui Marcialui Macielui. Meksikoje gimęs M.Macielas, kuris mirė 2008 metais, lytiškai išnaudojo savo seminaristus, o dvi moterys nuo jo pagimdė tris vaikus. Jis kūrė savo asmenybės kultą, apėmusį net aukščiausius ešelonus Vatikane.
Seniai buvo įtariama, kad Kristaus legionas turi milijonus dolerių sukančių bendrovių lengvatinio apmokestinimo zonose, nes buvo žinoma apie šio ordino ryšius su turtingais aukotojais ir greitą plėtrą. Faktų apie šiuos ryšius į viešumą iškilo nutekinus dokumentus „Paradise Papers“.
Tiriamosios žurnalistikos konsorciumo parengtuose pranešimuose detaliai aprašoma, kaip teisininkai ir kunigai, vis dar aktyviai veikiantys Legione, padėjo valdyti M. Macielo finansų imperiją.
Ispanijos skaitmeninis laikraštis „El Confidencial“ pranešė, kad Legionas 1994 metais Bermuduose įkūrė korporaciją „International Volunteer Services“ (IVS), priimdavusią Legiono iš savo mokyklų ir universitetų gautus milijonus. Ordinas neigė „El Confidencial“ apskaičiavimus, kad per IVS kasmet pereidavo 300 mln. dolerių (255 mln. eurų), ir tvirtino, kad IVS buvo įkurta, bet niekada nebuvo naudojama.
Minimame straipsnyje ir panašiame Italijos žurnalo „L'Espresso“ pranešime sakoma, kad šis fondas slapta buvo likviduotas 2006 metais, prieš pat Vatikano sankcijas M.Macielui, po kurių jis turėjo gyventi melsdamasis ir atgailaudamas už seminaristų žaginimą bei tvirkinimą. 2010 metais, Kristaus legionui viešai pripažinus jo vaikų egzistavimą, ordiną visiškai perėmė Vatikanas.
Pareiškime Legionas sako, kad per Vatikano tyrimą nebuvo nustatyta neteisėto lėšų pasisavinimo ar kitų pažeidimų. Legionas taip pat nurodo, kad šiuo metu neturi jokių korporacijų lengvatinio apmokestinimo zonose ar į jas investuotų pinigų.
Pareiškime nepaaiškinama, kodėl mokesčių rojuose buvo įsteigtos tokios kompanijos. Atstovas nurodė pareiškime paminėtą Legiono ekspansiją 10-ajame dešimtmetyje už Meksikos ribų ir aukų gavimą.
Teoriškai Kristaus legionas būtų galėjęs turėti kitą mokesčių rojaus galimybę – sąskaitą Vatikano banke, kur religiniai ordinai gali laikyti savo indėlius ir aukas bei pervedinėti pinigus į visą pasaulį. Bet tokiu atveju ordino finansai tam tikro laipsniu būtų prižiūrimi arba Vatikano valdžia bent jau būtų žinojusi apie sąskaitas ir atliekamas operacijas.