Pastarieji tapo įtariamaisiais. Pasikėsinimas Solsberyje nužudyti Sergejų Skripalį ir jo dukrą Juliją kovo mėnesį visame pasaulyje buvo dėmesio centre. S.Skripalis yra buvęs Rusijos karinės žvalgybos agentūros pareigūnas. 2010 m. jis atvyko į Jungtinę Karalystę kaip šnipas. Bet kodėl jį prireikė nužudyti po aštuonerių metų? Ir kas paliko paralyžių sukeliančio „Novičiok“ nuodo ant jo namo durų?
Theresa May apkaltino Vladimirą Putiną ir iš šalies išsiuntė 23 Rusijos diplomatus, įtariamus šnipinėjimu. Kremlius paneigė savo dalyvavimą.
Užkulisiuose britų pareigūnai peržiūrėjo tūkstančius valandų filmuotos medžiagos. Buvo nustatyti du įtariamieji Rusijos piliečiai – Ruslanas Boširovas ir Aleksandas Petrovas. Pastarieji paskutinįjį savaitgalį lankėsi Solsberyje net dukart. Pora skrido iš Maskvos į Getviko oro uostą su tikrais Rusijos pasais ir vizomis. Įtarimų sukėlė tai, jog jie buvo slapti darbuotojai, keliaujantys su išgalvotais vardais.
Vasarą detektyvai surinko pakankamai įrodymų, kad vyrams galėtų pareikšti kaltinimus dėl nužudymo. Policija aptiko ginklą – netikrą „Nina Ricci“ kvepalų buteliuką su pritaikytu dozatoriumi. Jis buvo specialiai skirtas nuodams ant Skripalio durų rankenos palikti. Šios aplinkybės paaiškėjo netikėtomis, tragiškomis aplinkybėmis. Vietinė moteris Dawn Sturgess netyčia užsipurškė „Novičiok“ ant riešų. Ji mirė ligoninėje. Jos partneris Charlie Rowley netikėtai aptiko išmestą buteliuką. Pats vyras išgyveno.
Policijos pareigūnų akiratyje buvo atsidūręs pigus viešbutis Rytų Londone, kur Boširovas ir Petrovas buvo apsistoję. Jie aptiko nedidelį pėdsaką minėtų nuodų, kuris mirtinai paralyžiuoja nervų sistemą ir buvo sukurtas sovietmečiu.
Rugsėjį premjerė pateikė parlamento nariams kai kuriuos surinktus įrodymus. Buvo parodyti ir žudikų atvaizdai. Jie buvo įamžinti atvykstantys į Solsberio traukinių stotį ir einantys Skripalio namų link, o vėliau ir grįžtantys akivaizdžiai atsipalaidavusiais veidais.
Maskvoje pora pasirodė valstybinėje televizijoje. Petrovas tikino sulaukęs draugų pasiūlymo apsilankyti Solsberyje, kuris yra nuostabus miestas. Boširovas pridūrė, kad jie buvo sužavėti miesto katedros ir bokšto. Toks jų pasirodymas televizijoje daug kam atrodė juokingas.
Tyrimus atliekanti svetainė „Bellingcat“ atskleidė papildomų įtikinamų faktų. Rugsėjo pabaigoje ji nustatė tikrąją Boširovo tapatybę. Jo tikrasis vardas yra pulkininkas Anatolijus Čepiga. Jis buvo karinės žvalgybos tarnybos pareigūnas. 2014 metais jis gavo aukščiausiąjį Rusijos valstybinį apdovanojimą, tikėtina, jog ir už veiksmus Kryme.
Netrukus po to Petrovas buvo išaiškintas kaip Aleksandras Miškinas. Jis taip pat buvo šnipas – medikas, mokęsis Sankt Peterburgo karo akademijoje. A.Miškino namuose šiaurinėje Rusijoje, viename kaime, močiutė laiko garbinamo anūko nuotrauką. Joje matyti, kaip šis atsiima tokį pat garbingą apdovanojimą, kaip prieš tai minėtas kolega. Apdovanojimą jiems įteikė pats V.Putinas.