Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Slapti JK gynybos dokumentai rasti... autobusų stotelėje

Jungtinės Karalystės vyriausybė sekmadienį pranešė atliekanti tyrimą, kaip galėjo nutikti, kad slapti gynybos dokumentai, kuriuose, be kita ko, nurodomas britų karo laivo judėjimas, dėl kurio Rusija link šio eskadrinio minininko prie Krymo pakrantės paleido perspėjamųjų šūvių, buvo rasti vienoje Anglijos autobusų stotelėje.
Eismas Londone
Eismas Londone / „Scanpix“ nuotr.

Gynybos ministerija pareiškė, kad vienas ministerijos darbuotojas praėjusią savaitę pranešė, jog dokumentai buvo pamesti, ir kad buvo pradėtas tyrimas.

„Neturėtų būti įmanoma, kad taip nutiktų“, – televizijai „Sky News“ sekmadienį pareiškė ministras Šiaurės Airijai Brandonas Lewisas.

„Apie tai [pamestus dokumentus] tuomet buvo tinkamai pranešta... ir vyksta vidaus tyrimas.“

Tuo tarpu vienas neprisistatęs visuomenės atstovas transliuotojui BBC pranešė už vienos autobusų stotelės Kente, Pietų Anglijoje, antradienį radęs 50 puslapių slaptos informacijos.

Dokumentuose buvo svarstoma, kaip galėtų reaguoti Rusija, jeigu eskadrinis minininkas „HMS Defender“ trečiadienį praplauktų šalia Krymo pakrantės Ukrainos vandenyse, pranešė BBC.

Rusija trečiadienį pranešė paleidusi perspėjamųjų šūvių į „HMS Defender“, kai šis, pasak Maskvos, „įplaukė į Rusijos teritorinius vandenis“ Juodojoje jūroje.

Tuo tarpu Didžioji Britanija pareiškė, kad laivas „taikiai plaukė per Ukrainos teritorinius vandenis, laikydamasis tarptautinių įstatymų“.

Iš dokumentų, regis, matyti, kad britų pareigūnai žinojo, jog Rusija gali reaguoti į laivo maršrutą.

Rusijos užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį išsikvietė britų ambasadorę, kuriai pareiškė „griežtą protestą“ dėl šio incidento.

Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas jį apibūdino kaip „sąmoningą ir parengtą provokaciją“.

Rusijos gynybos ministerija, reaguodama į netoli Fiolento kyšulio, esančio į pietvakarius nuo Sevastopolio uostamiesčio, įvykusį incidentą, pareiškė, kad „HMS Defender“ veiksmus laiko Jungtinių Tautų konvencijos šiurkščiu pažeidimu ir paragino Londoną nuodugniai ištirti šį įvykį.

Ukrainai priklausantį strategiškai svarbų Krymo pusiasalį Rusija okupavo po Kijeve 2014 metais įvykusios provakarietiškos Maidano revoliucijos ir tų metų kovo mėnesį jį aneksavo. Tarptautinė bendruomenė šio žingsnio nepripažįsta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos