2023 06 29

Smogia ne tik raketos: po karo Ukrainą psichologinė našta slėgs mažiausiai 40 metų

Ukrainos valdžios institucijų duomenimis, 70 proc. gyventojų patiria stresą ir nerimą dėl Rusijos invazijos. Dar prieš 2022 m. vasarį, kai Rusija pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą, daugiau nei ketvirtadalis Ukrainos gyventojų patyrė psichikos sveikatos pablogėjimą. Dėl Rusijos atakų prieš Ukrainos sveikatos priežiūros įstaigas kariams ir civiliams sunku sulaukti pagalbos.
Ukrainos karys prie Bachmuto
Ukrainos karys prie Bachmuto / „Reuters“/„Scanpix“

„Tiesioginės psichologinės šio karo pasekmės tęsis mažiausiai 35–40 metų. Viskas, kas įvyko, perduodama iš kartos į kartą. Trauma nežino sienų: ir tiems, kurie yra Ukrainoje, ir tiems, kurie pabėgo, vienodai reikia stabilumo ir normalumo jausmo“, – CNN sakė psichologė Viktorija Solovjova.

Kyjivo Pavlivkos psichiatrijos ligoninėje anksčiau buvo gydomi šizofrenija sergantys žmonės, tačiau čia psichologiškai traumuotiems kariams atidarytas specialus skyrius per kelias savaites išaugo iki šimto lovų. Ten lankėsi „The New York Times“.

Ligoninės vadovas Viačeslavas Mišejevas sakė, kad po trijų ar keturių savaičių gydymo kariai grįžta į savo dalinius, kur juos įvertina medicinos komisija.

Pasak V.Mišejevo, apie 70 proc. į ligoninę gydytis atvykusių vyrų grįžta į frontą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai