„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2017 09 30 /16:59

Smūgis katalonams: Ispanija teigia išjungusi referendumo balsų skaičiavimo įrangą, uždarytos balsavietės

Ispanijos vyriausybės atstovas Katalonijoje teigia, kad surengti referendumą dėl regiono nepriklausomybės nėra įmanoma, nes balsavimui ir balsų skaičiavimui reikalinga technologinė infrastruktūra yra išardyta.
Policininkas Katalonijoje
Policininkas Katalonijoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pasak Enrico Milloso, aukščiausio centrinės valdžios pareigūno regione, civilinės gvardijos agentai teismo nurodymu šeštadienį atliko kratas CTTI, Katalonijos regiono centro, atsakingo už technologijas ir ryšius, būstinėje.

Jo teigimu, agentai išjungė programinę įrangą, skirtą sujungti per 2,3 tūkst. balsavimo apylinkių ir pasidalyti balsavimo rezultatais, taip pat kitas per šį plebiscitą planuojamas naudoti sistemas.

Policija taip pat uždarė 1300 iš 2315 mokyklų Katalonijoje, kuriose turėjo būti organizuojamas balsavimas. E.Millosas pridūrė, kad 163 iš šių balsaviečių yra „taikiai“ užimtos žmonių, kuriems bus leista išeiti, tačiau niekam nebus leista įeiti.

Nors Ispanijos Konstitucinis Teismas yra sustabdęs referendumą, Katalonijos regiono pareigūnai pažadėjo sekmadienį vis tiek surengti balsavimą.

Demonstracija Madride

Tūkstančiai žmonių šeštadienį, Madrido uždrausto referendumo dėl Katalonijos nepriklausomybės išvakarėse, susirinko Ispanijos sostinėje išreikšti palaikymą šalies vienybei.

Centrinėje Cibeles aikštėje priešais miesto rotušę susirinkę demonstrantai skandavo „Katalonija – Ispanijos dalis“ ir „aš ispanas, ispanas, ispanas!“. Pastarasis šūkis dažniausiai skamba per nacionalinės futbolo rinktinės varžybas.

Kai kurie demonstrantai ragino suimti Katalonijos lyderį Carlesą Puigdemont'ą, kuris pažadėjo sekmadienį surengti balsavimą, nors Ispanijos teismas paskelbė referendumą prieštaraujančiu konstitucijai.

Ispanijos premjero Mariano Rajoy konservatyvi vyriausybė taip pat yra pareiškusi, kad referendumas yra nelegalus, ir pažadėjusi padaryti, ką gali, kad jis neįvyktų.

„Valstybė turi paaiškinti vienybės naudą, užuot nuolat kartojusi, kad referendumas nelegalus. Bet Ispanija neturi lyderio,“ – sakė mitingo dalyvis 59-erių inžinierius Rafaelis Castillo.

Greta jo stovėjęs 58-erių inžinierius Fernado Cepeda teigė, kad Katalonija ir Šiaurės Ispanijoje esantis Baskų kraštas jau ir taip turi daugiau galių nei Vokietijos regionai.

„Nereikėjo iki to prieiti. Pasiekėme ribą, už kurios nėra kelio atgal,“ – pridūrė jis.

55-erių Maite Lopez Sanchez, mitinge dalyvavusi kartu su dukterimi, mano, kad Ispanijos institucijos turėtų „geriau paaiškinti, ką daro, kad būdų laikomasi konstitucijos“.

„Nežinome, kas gali įvykti rytoj, gali įvykti bet kas,“ – sakė ji.

Vienybės palaikymo akcijos buvo surengtos ir kai kuriuose kituose Ispanijos miestuose, tarp jų – Sevilijoje, Santandere, Maljorkos Palmoje ir Katalonijos sostinėje Barselonoje.

Patys katalonai taip pat yra susiskaldę dėl nepriklausomybės, tačiau didelė dauguma norėtų, kad jiems būtų leista išspręsti šį klausimą teisėto referendumo keliu.

Apie 7,5 mln. gyventojų, savą kalbą ir kultūrą turinti Katalonija sukuria maždaug penktadalį visos Ispanijos bendrojo vidaus produkto (BVP).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų