Kinija apie tai pranešė netrukus po to, kai Tegusigalpa pareiškė oficialiai nutraukusi ryšius su Taibėjumi.
„Kinija ir Hondūras ką tik užmezgė diplomatinius santykius“, – tviteryje parašė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chunying.
Šis Hondūro perėjimas, apie kurį pranešta praėjus kelioms dienoms po šalies užsienio reikalų ministro Eduardo Enrique Reinos vizito Pekine, palieka Taivaną, pastaraisiais metais praradusį keletą Lotynų Amerikos sąjungininkių, tik su 13 šalių, kurios jį pripažįsta vietoj Kinijos.
Kinija savivaldų demokratinį Taivaną laiko savo teritorijos dalimi, kurią vieną dieną žada susigrąžinti, jei reikės – jėga. Pagal Pekino „vienos Kinijos“ principą nė viena šalis negali palaikyti oficialių diplomatinių santykių ir su Kinija, ir su Taivanu.
Anksčiau E.E.Reina sakė, kad, gavęs prezidentės Xiomaros Castro nurodymus, pranešė Taivanui apie sprendimą nutraukti diplomatinius santykius, sakoma Hondūro užsienio reikalų ministerijos pranešime.
„Hondūro Respublikos vyriausybė pripažįsta, kad pasaulyje egzistuoja tik viena Kinija ir kad Kinijos Liaudies Respublikos vyriausybė yra vienintelė teisėta vyriausybė, atstovaujanti visai Kinijai“, – pareiškė ministerija.
„Taivanas yra neatimama Kinijos teritorijos dalis“, – pridūrė ji.
Savo ruožtu Taivano prezidentė Tsai Ing-wen teigė, kad šis pasikeitimas yra „Kinijos prievartos ir gąsdinimų serijos dalis“.
„Kinija ilgą laiką slopino (Taivano) tarptautinę erdvę, vienašališkai keldama grėsmę taikai ir stabilumui regione“, – sakoma jos biuro pareiškime.