Vilniuje pristatytame gide dėl žurnalistų saugumo teigiama, kad per pastaruosius šešerius metus dėl savo darbo ESBO regione buvo nužudyta daugiau nei 30 žurnalistų, dar keli šimtai buvo sužeisti per užpuolimus.
„Paskutinių šešerių metų skaičiai yra tarp blogiausių ESBO istorijoje“, – spaudos konferencijoje sakė studijos autorius, britų žiniasklaidos ekspertas Williamas Horsley.
„Prieš žurnalistus nukreiptas smurtas, priekabiavimas ir grasinimai yra išpuolis prieš pačią demokratiją“, – teigiama ataskaitoje.
ESBO atstovė žiniasklaidos laisvei Dunja Mijatovič pažymėjo, kad su žodžio laisvės ribojimais 21-ajame amžiuje susiduria ne tik žurnalistai, bet ir socialinių tinklų vartotojai ir tinklaraštininkai.
Jos nuomone, žiniasklaidos persekiojimą galėjo paskatinti ir įvykiai Šiaurės Afrikoje, kur pastaraisiais metais kilo režimus nuvertę demokratiniai sukilimai. Neretai šiose šalyse žinios apie būsimus protestus smarkiai plito per socialinius tinklus.
„Ne tik mano biuras, bet daugybė biurų pasaulyje pastebi, kad daugelyje valstybių bandome riboti informaciją, bandoma užtildyti kritiškus žurnalistų balsus. Galbūt tai susiję su įvykiais Šiaurės Afrikoje“, – žurnalistams sakė D.Mijatovič.
ESBO organizacija vienija 56 valstybes Šiaurės pusrutulyje, tarp kurių yra ir išsivysčiusios Vakarų demokratijos, ir autokratų valdomos Vidurio Azijos valstybės.