Dešimtmetės Mios Kuriharos kūnas Japonijos Nodos mieste buvo rastas sausio pabaigoje.
Anksčiau mergaitė savo mokytojai skundėsi, kad jos tėvas Yuichiro Kurihara smurtauja ir prašė pagalbos.
„Aš patiriu fizinį smurtą iš savo tėčio. Jis mane pažadina naktį ir kai aš pabundu, jis mane tranko. Mokytoja, ar jūs galite ką nors padaryti?“, – teigiama jos rašytame raštelyje mokytojai.
Po to mergaitė buvo paimta iš šeimos ir apgyvendinta su giminaičiu.
Tačiau tėvas mergaitės vardu parašė jį išteisinantį laišką, tad vaikas buvo sugrąžintas į namus.
Kašivos vaikų gerovės centro vadovas Hitoshia Nihei spaudos konferencijoje citavo šį laišką: „Aš melavau apie savo tėvą. Prašau manęs nelankyti, nenoriu nieko matyti iš Vaiko gerovės centro.“
H.Nihei sakė, kad šiuo laišku centro darbuotojai nepatikėjo, jie manė, kad mergaitę tėvas privertė jį parašyti. Tačiau mergaitė 2018 metų kovą buvo sugrąžinta į šeimą ir po to niekas iš vaiko teisių apsaugos pareigūnų ar mokyklos atstovų jos likimu nesidomėjo.
Po metų mergaitė rasta negyva, o 41 metų jos tėvas sulaikytas.
Tėvas bandė dangstyti nusikaltimą – mergaitei negrįžus į mokyklą po žiemos atostogų jis aiškino, kad vaikas esą glaudžiasi pas gimines, tačiau vėliau kūnas rastas namuose. Teisėsauga taip pat yra sulaikiusi ir mergaitės motiną, kuri yra įtariama bendrininkavimu. Šioje šeimoje auga vienerių metų mergaitė.
Vietos žiniasklaida teigia, kad sulaikytasis tėvas tvirtina nieko blogo nepadaręs, jis aiškina naudojęs griežtas auklėjimo priemones, bet ne daugiau.
Anot žiniasklaidos, moteris sako taip pat patyrusi smurtą iš vyro pusės, o dukters nužudymą bandžiusi nuslėpti iš baimės.
Nodos miesto švietimo tarybos direktoriaus pavaduotojas Masahiko Yabe pareiškė buvęs pribaugintas mergaitės tėvo, reikalavusio jam parodyti dukters mokytojai parašytą raštelį.
„Aš jaučiausi priverstas jam parodyti kopiją, buvau tarsi psichologiškai įspraustas į kampą“, – tokį pasiaiškinimą pateikė jis.
„Mes galėjome apsaugoti mergaitės gyvybę, bet dėl mano sprendimo padarėme didelę klaidą. Aš labai gailiuosi“, – teigė jis.
Konservatyvioje Japonijoje šeimos reikalai dažnai laikomi asmeniniu dalyku, į kurį nevalia kištis.
Po šio įvykio per socialinius tinklus nusirito įsiūčio banga, kai kurie žmonės dalijosi savo istorijomis apie tai, kaip bijojo, kad bus užmušti bei svarstė apie savižudybę.
Nors Japonijoje nusikalstamumas yra žemiausias istorijoje, policija 2018 metais fiksavo per 80 tūkst. atvejų, kai buvo įtariamas smurtas prieš vaikus. Tokių atvejų, lyginant su 2017-aisiais, augimo procentas – 22,4.
Penktadienį šalies premjeras Shinzo Abe ministrų kabineto paprašė vadovautis naujomis taisyklėmis dėl informacijos, susijusios su smurtu prieš vaikus. Jos draudžia atskleisti informaciją apie atvejus, taip pat ir apie smurtą pranešusį asmenį.
Tel.: 8 800 01230, 8 5 210 7176
Tel.: 8 5 211 2023, 8 5 211 2567
„Vaikų linija“
„Jaunimo linija“
„Vilties linija“
„Pagalbos moterims linija“
„Linija Doverija“
Tel.: 8 800 77 277