Vaizdo įraše taip pat girdėti, kaip dejuodama iš skausmo moteris klykia: „Užteks, užteks“ ir „Noriu mamos“. Šį įrašą į socialinį tinklą įdėjęs asmuo pasirūpino ir anglų kalbos subtitrais.
Filmuotoje medžiagoje matyti ir antrasis policininkas, kuris, pastebėjęs, kad yra filmuojamas, pradeda juoktis. Jis netrukus prisideda prie žiaurios bausmės įvykdymo.
Nežinoma, kuo moteris nusikalto, kad prieš ją imtąsi tokių veiksmų, tačiau internete yra nuomonių, esą tai galėjo nutikti dėl to, jog moteris mūvėjo kelnes.
Nors įvykio vietoje buvo policininkų ir dešimtys praeivių, niekas per pusantros minutės užfiksuotą vaizdo įrašą, nebandė nutraukti šio smurto. Vaizdo įraše girdėti ir policininkas, sakantis kankinamai moteriai, kad jei ji nesutiks būti išplakta 53 kirčiais, tuomet jai grės dvejų metų kalėjimas.
Tuo tarpu moteris vis verkdama kviečia savo mamą ir net bando sugriebti vieną iš rimbų.
Šiaurės Sudane plakimas rimbais yra gan įprasta praktika, tačiau minėtame vaizdo įraše užfiksuotas smurtas sukėlė didžiulį pasipiktinimą. Sudano teisinininkai pradėjo šio incidento tyrimą.
Dėl paviešinto vaizdo įrašo trečiadienį 50 moterų protestavo prie Sudano teisingumo ministerijos, teigdamos, kad šalies įstatymai žemina šalies moteris. Dešimtys iš jų buvo suimtos. Prieš tai, kai buvo apsuptos riaušių policininkų, paliepusių moterims pasitraukti nuo ministerijos, moterys laikė plakatus.
Trys civilių drabužiais apsirengę saugumo darbuotojai paguldė BBC korespondentą ant žemės ir konfiksavo visą jo įrangą. Visos moterys buvo suimtos ir nuvežtos į netoliese esantį policijos komisariatą. Jų advokatams neleista susitikti su moterimis, tačiau į komisariatą įleisti šalies opozicinių partijų atstovai.
Moterys pasakojo bandžiusios gauti leidimą protestuoti, tačiau jis jiems nebuvo suteiktas. Tuo tarpu policijos atstovai ką nors komentuoti atsisakė.
„Niekas nežino, kas vyksta policijos komisariatuose. Paviešintas vaizdo įrašas yra tik vienas iš pavyzdžių, kas čia vyksta nuolat“, – sakė viena iš advokačių Mona el-Tijani.
Praėjusiais metais per pasaulį nuskambėjo istorija, kai Jungtinių Tautų (JT) darbuotoja Lubna Hussein su dar 12 moterų buvo sulaikyta dėl to, kad vakarėlio Sudano sostinėje Chartume metu mūvėjo kelnes. Visos moterys, išskyrus L.Hussein, sutiko būti išplaktos dešimčia kirčių. Dėl tokio sprendimo JT darbuotojai teko stoti prieš teismą.
Moteris buvo pripažinta kalta, tačiau teismas jai skyrė baudą, o ne išplakimą rimbais.
Tarptautinės nevyriausybinės organizacijos „Amnesty International“ atstovas Mike'as Blakemore'as teigia: „Šis žiaurus vaizdo įrašas yra tarsi priminimas, kad plakimas rykštėmis Sudane vis dar yra tam tikra bausmės forma. Tai praktika, ypač taikoma moterims. „Amnesty International“ ragina skubiai baigti taikyti šią žiaurią praktiką.“