Jis davė prezidento priesaiką, po kurios Centrinės rinkimų komisijos vadovas Nuržanas Šaildabekovas įteikė S. Žejenbekovui pažymėjimą, prezidento grandinę ir vėliavą. S.Žejenbekovas, artimas ankstesnio prezidento Almazbeko Atambajevo sąjungininkas, prisiekė ginti „šalies vienybę“.
Inauguracijos ceremonija vyko valstybės vadovo rezidencijoje Biškeke. Prieš atvykstant S.Žejenbekovui rezidenciją paliko A.Atambajevas, kurio prezidento įgaliojimai baigėsi, kai prisiekė naujas valstybės vadovas.
Sostinėje Biškeke girdėjosi artilerijos saliutų trenksmas.
59 metų S.Žejenbekovas iki išrinkimo prezidentu vadovavo Kirgizijos vyriausybei.
Nors Kirgizija laikoma laisviausia iš buvusių sovietinių Centrinės Azijos respublikų, šalis neseniai išgyveno neramų politinį laikotarpį.
Šešis milijonus gyventojų, daugiausiai musulmonų, turinčią šalį 2005 ir 2010 metais sukrėtė dvi revoliucijos, per kurias buvo nušalinti du prezidentai.
Po prezidento nušalinimo 2010 metais pietuose įsiplieskę susirėmimai tarp gyventojų daugumą sudarančių kirgizų ir uzbekų mažumos pareikalavo 400 gyvybių.
Pagal konstituciją A.Atambajevas galėjo dirbti tik vieną šešerių metų kadenciją. Jam vadovaujant padėtis šalyje buvo gana stabili, bet realių reformų nevykdyta.
Spalį S.Žejenbekovas surinko 54 proc. balsų ir laimėjo rinkimus, laikomus konkurencingiausiais per Kirgizijos nepriklausomybės laikotarpį. Jo varžovas oligarchas Omurbekas Babanovas gavo daugiau kaip trečdalį balsų.
Vis dėlto stebėtojai pažymėjo, kad rinkimus temdė faktai apie rinkėjų bauginimo taktiką ir kitas administracinio spaudimo priemones, regis, buvusias naudingas S. Žejenbekovo kampanijai.
Kirgizijos pareigūnai anksčiau šį mėnesį pradėjo baudžiamąjį tyrimą dėl O.Babanovo pareiškimų, išsakytų viename etninės mažumos dominuojamame rajone per įtemptą rinkimų kampaniją.
Šis 47 metų buvęs prekiautojas nafta irgi yra dirbęs premjeru per A.Atambajevo kadenciją. Anksčiau šį mėnesį jis pasitraukė iš antrosios didžiausios partijos parlamente pirmininko posto.
A.Atambajevas nuo savo išrinkimo 2011-aisiais vykdė aiškiai prorusišką užsienio politiką. Analitikai sako, kad S.Žejenbekovas šio kurso tikriausiai nekeis.
2014 metais šalis nutraukė susitarimą su Jungtinėmis Valstijomis dėl vienos karinės bazės, naudotos operacijoms Afganistane, nuomos.
Tačiau Kirgizijoje veikia Rusijos karinė bazė; be to, Biškekas yra smarkiai priklausomas nuo Kinijos paskolų ir investicijų.
Kirgizija – vienintelė Centrinės Azijos valstybė, rengianti konkurencingus rinkimus regione, kuriame plačiai išsikerojusi korupcija ir vyrauja autoritarinės politikos kultūra.