„Trečiadienį po sprogimo ir ketvirtadienį kai kuriuose interneto tinklalapiuose pasirodė pranešimų apie sprogimą prie piramidžių ir tris nukentėjusiuosius. Atstumas nuo sprogimo iki piramidžių buvo gerokai sumažintas, o nukentėjusieji, kad būtų spalvingiau, tučtuojau buvo pavadinti narkotikų prekeiviais“, – sakė M.Makarkova agentūrai „Interfax“.
Ji pažymėjo, kad trečiadienio vakarą trys prekiautojai suvenyrais, būdami netoli Gizos, pastebėjo metalinį korpusą, išlindusį iš smėlio.
„Iš smalsumo ir norėdami galimai pasipelnyti jie pradėjo jį atkasinėti, ieškodami brangenybių. Po daugybės smūgių lazdomis į korpusą įtaisas suveikė ir sprogo, nukentėjusieji paguldyti į ligoninę“, – pranešė M.Makarkova.
Pasak jos, kur konkrečiai įvyko sprogimas, nepranešama.
„Turistų – nei grupių, nei pavienių – toje vietoje, kur įvyko sprogimas, niekada nebuvo, niekas iš poilsiautojų nenukentėjo“, – sakė M.Makarkova.
Pasak jos, teisėtvarkos darbuotojai, atvykę į įvykio vietą, teigia, kad sviedinys buvo likęs dykumoje nuo Antrojo pasaulinio karo.
„1939 m. Egiptas nutraukė diplomatinius santykius su Vokietija, ir 1942 m. Vokietijos kariuomenė rengė atakas Šiaurės Afrikoje Egipto kryptimi ir beveik priėjo Kairą. Taip pat anksčiau netoli Kairo bazavo savo kariuomenę Didžioji Britanija, taip kontroliuodama faktiškai savo sudarytą vyriausybę“, – sakė viešųjų ryšių direktorė.
„Prie pat piramidžių, kur nuolat budi policijos būriai ir kur per pastaruosius 200 metų iškasinėta beveik viskas, tris prekiautojus narkotikais, kasančius žemę lazdomis, įsivaizduoti sunku“, – pridūrė M.Makarkova.