„Nesigilindamas į šio melagingo kaltinimo, daugiau tinkančio pagrindiniam Stalino priešui Hitleriui, o ne kaltintojai, neva demokratinei valstybei, esmę atkreipiu dėmesį, kad net formaliu požiūriu ketvirtojo dešimtmečio pradžioje Ukrainos teritorijoje ir pasaulyje genocidas nebuvo nusikaltimas“, – sakoma J.Džugašvilio vaizdo kreipimesi, kurį atsiuntė „Segodnia“.
Jis pažymi, kad „teisėjai negalėjo nežinoti, kad Ukrainos BK 442 straipsnis, numatantis bausmę už genocidą, įvestas Ukrainoje dešimtajame dešimtmetyje ir skirtas nagrinėti šiuolaikinių lyderių Kravčiuko, Kučmos bei Juščenkos veiksmams, o ne mano jau mirusio senelio darbams“.
„Taigi tai, kad mano senelis padarė kokių nors nusikaltimų pagal sovietinės ir dabartinės Ukrainos įstatymus, – ciniškas prasimanymas. Atitinkamai Ukrainos saugumo tarnybos darbuotojai ir teisėjai ciniškai pataisė Europos žmogaus teisių gynimo konvencijos 7 straipsnio 1 dalį: niekas negali būti nuteistas už veiksmus arba neveikimą, kurie, remiantis galiojančiais nacionaliniais įstatymais, padarymo metu nebuvo nusikaltimas“, – mano J.Džiugašvilis.
J.Stalino vaikaitis prašo iškelti baudžiamąją bylą asmenims, apšmeižusiems jo senelį, ir juos nubausti.
Kaip jau pranešta, 2010 metų sausio 13 dieną Kijevo apeliacinis teismas priėmė sprendimą, kuriuo remiantis SSRS ir Ukrainos SSR bolševikiniai lyderiai pripažinti kaltais 1932–1933 metų didžiojo bado-genocido Ukrainoje organizavimu.
Remiantis per ikiteisminį tyrimą pateikta Ukrainos NMA M.Ptuchos demografijos ir socialinių tyrimų instituto atliktos teismo mokslinės demografijos ekspertizės išvada, per genocidą Ukrainoje žuvo 3 mln. 941 tūkst. žmonių.