Sprogimas sudrebino Jenibosnos rajoną europinėje Stambulo dalyje, netoli Ataturko tarptautinio oro uosto, nurodė televizija „CNN-Turk“.
„Penki miestiečiai sužeisti, vienas jų – sunkiai, pagal pirminius duomenis, sprogus motociklo bombai“, – parašė Stambulo gubernatorius Vasipas Sahinas tviteryje.
Į įvykio vietą atskubėjo daug greitosios pagalbos mašinų. Televizija parodė kelis sprogimo sulamdytus automobilius, duženomis nusėtą grindinį.
Liudininkai televizijai pasakojo girdėję galingą sprogimą ir šūvius. Turkijos policijos pareigūnai apsupo rajoną, baimindamiesi galimo antro sprogimo.
„Visur dulkės“
Dėl sprogimo sukeltos bangos išbyrėjo policijos nuovados langų stiklai.
„Trauma buvo baisi. Negaliu apsakyti žodžiais, – sakė televizijai „CNN-Turk“ Metinas Alevas, vienas liudininkų, buvęs už kelių dešimčių metrų nuo sprogimo vietos – Visur dulkės“.
Naujienų agentūra „Dogan“ taip pat nurodė, kad vieno sužeistojo būklė sunki, jis hospitalizuotas.
NTV televizija, remdamasi nenuodytais saugumo pareigūnais, pranešė, kad policija ieško vieno asmens, kuris matytas išvažiuojantis motociklu iš įvykio rajono.
Šiemet per Turkiją ritasi mirtinų sprogimų banga; atsakomybę prisiima arba kurdų sukilėliai, arba grupuotės „Islamo valstybė“ kovotojai.
Per kovotojų surengtus išpuolius dviejuose didžiausiuose Turkijos miestuose žuvo dešimtys žmonių. Šalyje paskelbtas pavojus saugumui.
Kurdų sukilėliai šiemet du kartus rengė mirtinus išpuolius Ankaroje, o įtariami IS džihadistų mirtininkai – tris sprogdinimus Stambule.
Tris dešimtmečius sukilimą tęsianti Kurdistano Darbo partija (PKK) savo karine kampanija siekia Kurdistano autonomijos Turkijos pietryčiuose.
Ankara sako, kad džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ yra atsakingas už birželio 28 dieną Ataturko tarptautiniame oro uoste buvusius šaudymus ir sprogdinimus, per kuriuos žuvo 47 žmonės.
57 žmonės, iš jų 34 vaikai, žuvo rugpjūčio mėnesį per kitą savižudžio išpuolį kurdų vestuvėse pietrytiniame Gaziantepo mieste. Sprogdintojas taip pat buvo siejamas su IS džihadistais.
Šalis sunkiai atsigauna po nepavykusio liepos 15 dienos perversmo, dėl kurio yra kaltinamas JAV gyvenantis musulmonų pamokslininkas Fethullah Gulenas, ir kurį lydėjo masinis įtariamų jo šalininkų valymas iš visų valstybinių institucijų.