Ant parlamentarų kėdžių nukrito apie 12-13 tonų konstrukcijos. Laimei, tai įvyko vasaros atostogų metu, todėl aukų išvengta.
Pasak Europos Parlamento nario Šarūno Biručio, spalio plenarinė sesija jau turėtų vykti Strasbūre. Iš esmės salė bus sutvarkyta rugsėjo pabaigoje, tačiau antrąją rudens sesiją vis dar teks praleisti Briuselyje.
Prancūzija, kaip viena Europos Parlamento steigėjų, išsikovojo teisę kartą per mėnesį savaitei sukviesti visus EP narius iš Briuselio į Strasbūrą. Parlamentarai posėdžiauja 785 vietų salėje, kuri pradėta naudoti 1999 metais. 400 mln. eurų kainavusio pastato architektūrinės dalies autoriai – „Architecture Studio Europe“, sukūrę apskritimų ir elipsių kombinacijų statinį.
Pasak Š.Biručio, dėl šio incidento parlamentarai didelio nepatogumo nejaučia. Jiems nereikia su lagaminais iš Belgijos sostinės kraustytis į Prancūziją. Š. Birutis ne kartą yra sakęs, kad atsisakius tokių kelionių, būtų galima sutaupyti milijonus ES biudžeto lėšų. Vien vidutinio dydžio politinės EP frakcijos sekretoriato kasmėnesinės kelionės iš Briuselio į Strasbūrą per metus atsieina beveik milijoną eurų. Visos šio „tautų kraustymosi“ išlaidos per metus siekia apie 200 mln. eurų. Tačiau nieko nepakeisi, nes ES steigimo sutartyse įtvirtinta, kad 12 plenarinių posėdžių vyktų Strasbūre. Kadangi rugpjūtį parlamentarai atostogauja, rugsėjį vyksta dvi plenarinės sesijos. Prancūzija visais įmanomais būdais stengiasi šią tradiciją išlaikyti. Vienas iš esminių motyvų – ne tik moralinio pasididžiavimo, bet ir ekonominis.
Prancūzijos išsikovota teisė kartą per mėnesį kelioms dienoms visus EP narius surinkti į Strasbūrą – rimta ekonominė paspirtis miestui. 10-15 tūkstančių atvykėlių beveik visai savaitei užplūsta ne tik viešbučius, bet ir barus bei parduotuves. Dabar mieste – tikras štilis, verslininkai patiria didžiulius nuostolius. Prancūzai stengiasi kuo greičiau sukviesti parlamentarus į sesiją, juo labiau kad prasidėjo vynų degustacijos sezonas, ypač pelningas Elzaso regionui, kurio sostine ir laikomas Strasbūras.