Kaip rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime, PAG-17 vadas pulkininkas Tomas Masaitis ir Lietuvos kariuomenės Pajėgų išvedimo koordinavimo grupės karininkai su gen. ltn. A.Yosufzai ir jį lydėjusiais aukšto rango pareigūnais aptarė PAG stovyklos priežiūros ir aptarnavimo klausimus, tolesnius veiksmus, kaip vyks stovyklos Afganistano kariams perdavimas. Jie taip pat kalbėjo apie vietos karių pasirengimą tinkamai eksploatuoti stovyklą, galimus iššūkius ir problemas. Afganistaniečių delegacija susipažino su PAG stovyklos infrastruktūra ir apžiūrėjo perduodamą įrangą.
Gen. ltn. A. Yosufzai padėkojo Lietuvos vadovaujamai PAG už didelį indėlį užtikrinant saugumą Goro provincijoje ir įvykdytus civilinius projektus provincijoje.
„Per aštuonerius metus jūs atlikote didelį darbą – padėjote rengti vietos saugumo pajėgas, įgyvendinote daugybę žmonių gyvenimo kokybę gerinančių projektų, konsultavote vietos valdžios atstovus ir kartu padėjote kurti šviesesnę mūsų krašto ateitį,“ – susitikime kalbėjo gen. ltn. A.Yosufzai.
Pagal Lietuvos Vyriausybės nutarimą misijos pabaigoje dalis PAG stovykloje esančios Lietuvos kariuomenės įrangos ir priemonių bus neatlygintinai perduota Afganistano valdžiai, o kita – pargabenta į Lietuvą. Tai įprasta praktika, kurią taiko ir kitos NATO valstybės.
Afganistano nacionalinei kariuomenei bus perduota funkcionuojanti stovykla su gyvenamaisiais, sanitariniais ir sandėliavimo konteineriais, jų įranga, generatoriais, įvairiais stovyklos statiniais, medicinos įranga ir kitomis priemonėmis. Stovyklos perdavimo ir turto išgabenimo darbus planuojama užbaigti iki šių metų rugpjūčio pabaigos. Iš viso Lietuva Afganistanui paliks turto už daugiau nei 15 mln. litų.
Šiuo metu didesnioji PAG veiklai vykdyti nereikalinga stovyklos įrangos ir transporto priemonių JAV partnerių pagalba jau yra išgabenta į logistinius NATO operacijos taškus Kandahare ir Kabule. Iš ten jis bus vėliau gabenama į Lietuvą.
Lietuvos kariai jau yra apmokę PAG stovyklą Goro provincijoje perimsiančius Afganistano nacionalinės kariuomenės karius, kaip tinkamai naudoti ir prižiūrėti stovyklos infrastruktūrą. Afganistaniečiai buvo mokomi naudoti ir prižiūrėti vandens valymo, generatorių, sandėliavimo, šaldymo, ryšių ir medicininę įrangą, gyvenamuosius ir sanitarinius konteinerius, priimti ir užpildyti degalus, taip pat gaisro prevencijos ir kitų darbų.
Lietuvos kariuomenės operacinių pajėgų išvedimo iš Goro provincijos organizavimu ir koordinavimu rūpinasi specialiai tam įsteigta pulkininko Sauliaus Rožėno vadovaujama Pajėgų išvedimo koordinavimo grupė. Šių metų pradžioje į Afganistaną atvykusi grupė parengė detalų Lietuvos kariuomenės operacinių pajėgų išvedimo iš Goro provincijos ir PAG stovyklos perdavimo planą, pagal kurį iš PAG stovyklos jau išgabenta nemaža dalis įrangos ir transporto priemonių į tarpinius logistinius taškus Afganistane. Šis planas koordinuojamas su Afganistano Vyriausybe, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų vadovybe, PAG šalimis partnerėmis.
Goro provincijoje tarnybą vykdanti paskutinė, septyniolikta, Lietuvos karių pamaina yra suformuota Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono pagrindu. PAG-17 kariams tenka ypatinga užduotis – užbaigti Lietuvos vadovaujamą misiją ir perduoti atsakomybę už saugumą vietos saugumo pajėgoms. Kartu su PAG-17 kariais Goro provincijoje tarnauja
Karinių bei Operacijų koordinavimo centro patarėjų grupės, taip pat kariai iš Ukrainos ir Gruzijos.
Afganistano Goro provincijoje veikianti Lietuvos vadovaujama provincijos atkūrimo grupė – bendra civilių ir karių misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų dalis, kuri savo veiklą pradėjo 2005 metų vasarą. Lietuva yra priėmusi spendimą iki 2013 metų rudens užbaigti Goro provincijos atkūrimo grupės misiją ir išvesti iš provincijos Lietuvos karius.