Sudane per civilinio lėktuvo katastrofą žuvo 9 žmonės, dauguma sostinės gyventojų badauja

Sudane sekmadienio vakarą dėl techninių priežasčių sudužus civiliniam lėktuvui žuvo devyni žmonės, įskaitant keturis kareivius, pranešė kariuomenė, karui Rytų Afrikos šalyje tęsiantis jau šimtą dienų.
Lėktuvas
Lėktuvas / 123RF.com nuotr.

Dėl kovų milijonai žmonių liko įkalinti savo namuose, o kai kurie – be vandens, ypač sostinės Chartumo priemiesčiuose, kur gyventojai prašo paaukoti maisto, kad galėtų išgyventi.

Karo nusiaubtame miesto rajone gyvenantis Abbasas Mohammedas Babikeris sakė, kad jis ir jo šeima gali valgyti tik kartą per dieną. Gali būti, kad dabar negalės nė tiek. Sunerimusi viena piliečių paramos grupė sekmadienį skubiai kreipėsi su prašymu paaukoti lėšų, kad padėtų tokiems žmonėms kaip jis.

„Turime pakankamai maisto tik dviem dienoms“, – sakė A.M.Babikeris iš šiaurinės Chartumo dalies, kurios gyventojai teigė, kad mažiausiai vienas žmogus, vietinis muzikantas, jau mirė iš bado.

Port Sudane, rytinėje pakrantėje, kurios karas beveik nepalietė, kariuomenė pranešė, kad lėktuvo „Antonov“ katastrofą, per kurią žuvo devyni žmonės, išgyveno vaikas. Port Sudane yra vienintelis konflikto metu dar veikiantis šalies oro uostas.

Naujausiais nevyriausybinės organizacijos „Armed Conflict Location & Event Data Project“ (ACLED) duomenimis, nuo balandžio 15 dienos per Abdel Fattaho al Burhano vadovaujamos reguliariosios kariuomenės ir jo buvusio pavaduotojo Mohamedo Hamdano Daglo Greitojo palaikymo pajėgų (RSF) susirėmimus žuvo daugiau kaip 3 900 žmonių.

Tarptautinės migracijos organizacijos duomenimis, daugiau kaip 2,6 mln. žmonių buvo perkelti šalies viduje, daugiausia iš Chartumo.

Tūkstančiai sostinėje likusių žmonių, ypač šiaurinėje Chartumo dalyje, neturi vandens nuo tada, kai karo pradžioje buvo sugadinta vietinė vandentiekio stotis.

Gyventojai sako, kad elektra tiekiama tik su pertrūkiais, o maisto beveik nebeliko.

Pasak Jungtinių Tautų Pasaulio maisto programos (WFP), visoje šalyje maždaug trečdalis gyventojų badavo dar prieš prasidedant karui. Nepaisant saugumo iššūkių, agentūra teigia, kad, didėjant poreikiams, skubi pagalba maistu pasiekė daugiau nei 1,4 mln. žmonių.

„Vykstant kovoms, nėra rinkos, o mes ir taip neturime pinigų“, – sakė kitas Šiaurės Chartumo gyventojas Essamas Abbasas.

Vietos pasipriešinimo komitetas – už demokratiją pasisakanti grupė – siekdamas jiems padėti, paskelbė skubų kreipimąsi.

„Turime palaikyti vieni kitus, duoti maisto, pinigų ir išdalyti juos aplinkiniams“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė komitetas.

Šalia esančiame Omdurmane, kitame nuo mūšių nukentėjusiame Chartumo seseriniame mieste, praėjusią savaitę iš bado mirė žinomas vietos smuikininkas Khaledas Senhouri, feisbuke rašė jo draugai.

Internete Kh.Senhouri rašė, kad dėl kovų negalėjo išvykti iš namų ir bandė išgyventi su turimomis atsargomis. To nepakako.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis