Premjeras Abdalla Hamdokas sakė, kad jį šokiravo žmonių žūtis ir kad „naudoti kovines kulkas prieš taikius protestuotojus yra nusikaltimas“.
Šimtai žmonių antradienį vakare susirinko prie kariuomenės būstinės sostinėje Chartume, toje pačioje vietoje, kur 2019-aisiais tūkstančiai antivyriausybinės demonstracijos dalyvių reikalavo nušalinti prezidentą Omarą al Bashirą ir pereiti prie civilių valdymo.
Šio antradienio demonstracija prasidėjo prieš pat iftarą – pasninko nutraukimą nusileidus Saulei šventojo Ramadano mėnesio metu.
„Jiems einant iš tos vietos, prasidėjo nelemti įvykiai ir per juos žuvo du žmonės, buvo sužeista kitų žmonių“, – sakoma ginkluotųjų pajėgų pareiškime. Jame nurodoma, kad buvo pradėtas tyrimas.
Kariuomenė nurodė, kad yra „visiškai pasirengusi patraukti atsakomybėn visus, kieno dalyvavimas bus įrodytas“.
Antradienį jauni demonstrantai nešė plakatus ir per 2019-ųjų masinio sėdimojo streiko vaikymą žuvusių žmonių nuotraukas, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentas.
„Atpildo kankiniams“, – mojuodami Sudano vėliavomis skandavo demonstrantai.
„Ir toliau reikalausime teisingumo“, – sakė protestuotoja Samar Hassan.
Vienas protestuotojas pasakė kalbą ir ragino tęsti demonstracijas, jei vyriausybė artimiausiomis savaitėmis nepristatys 2019 metų įvykių tyrimo išvadų.
Pasak liudininkų, saugumo pajėgos protestuotojus vaikė ašarinėmis dujomis.
Prieš antradienio mitingą Sudano pareigūnai blokavo gatves, vedančias prie kariuomenės būstinės.
A.Hamdokas socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtame pareiškime minimus 2019 metų įvykius pavadino „išskirtiniu žiaurumu“.
Jis pažadėjo, kad jo pereinamojo laikotarpio vyriausybė, pradėjusi dirbti po O.al Bashiro nušalinimo, „patrauks kaltininkus atsakomybėn“.
2019-ųjų sėdimasis streikas buvo surengtas siekiant užbaigti tris dešimtmečius trukusį O.al Bashiro valdymą.
Geležiniu kumščiu šalį valdęs prezidentas buvo nušalintas 2019 metų balandį, bet protestuotojai ir po to ištisas savaites laikė savo stovyklą reikalaudami, kad kariškiai perduotų valdžią civiliams.
2019 metų birželį, baigiantis Ramadanui, ginkluoti vyrai kariška apranga brutaliai išvaikė stovyklą.
Per kelias dienas trukusią kampaniją žuvo mažiausiai 128 žmonės, nurodo su protestų judėjimu susiję medikai.
Tuo metu valdantieji generolai neigė įsakę smurtinėmis priemonėmis vaikyti stovyklą ir ragino atlikti tyrimą.
Tyrimo komitetas buvo įsteigtas 2019 metų pabaigoje, bet tyrimas iki šiol nebaigtas.