Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Sudano kariaujančios šalys susitarė dėl 7 dienų paliaubų

Pietų Sudano užsienio reikalų ministerija Džuboje antradienį pranešė, kad per pokalbį telefonu su Pietų Sudano prezidentu Salva Kiiru susitarė dėl septynių dienų paliaubų, kurios prasidės gegužės 4 dieną, ir išreiškė viltį, kad bus nutrauktas kelias savaites trukęs kraujo liejimas.
Dūmai virš oro uosto Chartume
Dūmai virš oro uosto Chartume / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Šis pranešimas buvo paskelbtas suintensyvėjus diplomatinėms pastangoms užbaigti daugiau nei dvi savaites trunkantį karą trečioje pagal dydį Afrikos šalyje.

Pasipylė perspėjimai, kad gali kilti katastrofiška humanitarinė krizė, dėl kurios, Jungtinių Tautų teigimu, savo namus jau paliko daugiau kaip 430 000 žmonių.

Sudano kariuomenės vadas Abdel Fattah al Burhanas ir jo pavaduotojas, tapęs varžovu, Mohamedas Hamdanas Daglo, kuris vadovauja sukarintoms greitojo palaikymo pajėgoms (RSF), „iš esmės susitarė dėl septynių dienų paliaubų nuo gegužės 4 iki 11 dienos“, sakoma ministerijos pranešime.

Nuo balandžio 15 dienos prasidėjus kovoms ne kartą buvo pažeistos paliaubos, įskaitant tas, apie kurias Pietų Sudanas buvo paskelbęs kovų pradžioje. Antradienį oro antskrydžiai buvo atnaujinti.

„Girdime pavienius šūvius, karo lėktuvų riaumojimą ir priešlėktuvinę ugnį“, – sakė vienas Pietų Chartumo gyventojas.

Kiti liudininkai pranešė apie oro antskrydžius Chartumo šiaurėje ir rytuose.

Paskutiniai mūšiai vyko sekmadienį kariaujančioms pusėms paskelbus 72 valandų paliaubų pratęsimą. Kariuomenė teigė, kad ši priemonė buvo priimta dėl „JAV ir Saudo Arabijos tarpininkavimo“.

Anksčiau antradienį Etiopijos sostinėje Adis Abeboje vykusiame susitikime dėl Sudano krizės, kuriame dalyvavo Afrikos, arabų šalių, Jungtinių Tautų ir kitų šalių atstovai, buvo išsakyta kritika dėl pasikartojančių pažeidimų.

„Abu generolai, nors ir sutinka su paliaubomis, tuo pat metu toliau kovoja ir apšaudo miestą“, – sakė Ismailas Waisas, atstovaujantis aštuonių Šiaurės Rytų Afrikos šalių blokui IGAD.

JT specialioji pasiuntinė Afrikos Kyšuliui Hanna Serwaa Tetteh posėdyje sakė: „Nepaisant intensyvių tarpininkavimo pastangų, kuriomis Sudano kariuomenė ir RSF paeiliui įsipareigojo nutraukti karo veiksmus, padėtis Sudane tebekelia didelį susirūpinimą, nes šalys toliau tęsia kovas.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs