Iki spalio per Abdel Fattaho al Burhano (Abdel Fataho Burhano) vadovaujamos reguliariosios kariuomenės ir jo buvusio pavaduotojo Mohamedo Hamdano Daglo RSF susirėmimus žuvo daugiau kaip 9 tūkst. žmonių, o daugiau kaip 5,6 mln. žmonių buvo priversti palikti savo namus.
Pareiškime kariuomenė nurodė priėmusi Rijado ir Vašingtono kvietimą atvykti į Džidą Saudo Arabijoje, „nes ginkluotosios pajėgos tiki, kad derybos yra viena iš priemonių, galinčių užbaigti konfliktą“.
„Derybų atnaujinimas nereiškia, kad bus sustabdyta nacionalinė kova už orumą ir sukilėlių pajėgų nugalėjimą“, – priduriama pareiškime.
Karas Sudane sugriovė ir taip trapią infrastruktūrą, privertė uždaryti 80 proc. šalies ligoninių, o milijonams žmonių tenka badauti.
„Jau šešis mėnesius civiliai gyventojai, ypač Chartume, Darfūre ir Kordofane, negali atsikvėpti nuo nesibaigiančio kraujo liejimo ir teroro“, – sakė Jungtinių Tautų humanitarinės pagalbos vadovas Martinas Griffithsas (Martinas Grifitsas).
Tarptautinis Baudžiamasis Teismas (TBT) dėl sukarintų pajėgų išpuolių etniniu pagrindu vakariniame Darfūre pradėjo naują tyrimą dėl įtariamų karo nusikaltimų.
JT duomenimis, Sudane, kur daugelis žmonių pabėgo iš savo namų per ankstesnius konfliktus, šiuo metu vyksta didžiausia pasaulyje gyventojų perkėlimo šalies viduje krizė. Šalyje buvo priverstinai perkelta daugiau kaip 7,1 mln. asmenų.
M. Griffithsas teigė, kad, praėjus šešiems mėnesiams nuo konflikto pradžios, gyventojams beveik nebeprieinamos pagrindinės paslaugos, kilo ligų protrūkiai, o pagalbos darbuotojams ir toliau trukdoma pasiekti žmones, kuriems reikia pagalbos.
JAV Johnso Hopkinso (Džonso Hopkinso) universiteto prognozė rodo, kad „iki 2023-iųjų pabaigos gali mirti mažiausiai 10 tūkst. jaunesnių nei penkerių metų amžiaus vaikų“.
Diplomatiniai bandymai nutraukti kovas ne kartą žlugo, konkuruojantiems generolams toliau siekiant lemiamo karinio pranašumo.
Birželį pirmajame derybų etape buvo paskelbta pertrauka, nes jos nedavė didesnių rezultatų ir buvo ne kartą pažeistos paliaubos.
Prieš dvejus metus A. F. Burhanas ir M. H. Daglo kartu įvykdė perversmą, kuris sužlugdė trapų perėjimą prie civilinio valdymo.
Vėliau tarp jų kilo kova dėl valdžios, kuri balandžio 15 dieną peraugo į karą.