„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Sukilo Japonijos žvejai

Šalia Japonijos krantų antradienį ramiai plūduriavo šimtai tūkstančių valčių. Jų savininkai visą dieną protestavo prieš žaibiškai kylančias degalų kainas bei vyriausybės abejingumą šiai problemai.
Sukilę žvejai Japonijoje
Sukilę žvejai Japonijoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tai buvo pirmasis žvejų streikas šalies istorijoje. Piketuotojai vylėsi įtikinti vyriausybę, kad be jos įsikišimo kylančios degalų kainos pasmerks žvejybą žlugti. Žvejai reikalauja numatyti subsidijas žvejybinių laivų degalams.

Apie 3,5 tūkst. žvejų užplūdo šalies sostinės Tokijo gatves. Jie žygiavo Žemės ūkio, miškininkystės ir žvejybos ministerijos link, skanduodami „negalime žvejoti“ ir „mes mirštame“. Kadangi Japonijoje vakar spigino 31 laipsnio celsijaus karštis, ant galvų jie buvo užsirišę mėlynus raiščius prakaitui nubraukti.

Nebeplaukiu į jūrą, nes nebegaliu užsidirbti. Kiekviena žvejyba atneša tik nuostolių. Sakė 74-erių žvejys Yoshiro Kiyono.

Mažesniuose miestuose gyvenantys žvejai rinkosi prieplaukose, pakrantėse, šalia žvejų sąjungų.

„Žvejai išnaudojo visus savo išteklius, atidavėme viską, ką galėjome. Šiuo metu situacija tokia, kad kiekvienas plaukimas žvejoti atneša tik nuostolių“, – teigiama streiką organizavusios Nacionalinės žvejų asociacijų federacijos pranešime.

„Per tris dienas sumokėjau 90 tūkst. jenų (apie 1,8 tūkst. Lt) už kurą. Laimikis bus vertas 100 tūkst. jenų (apie 2 tūkst. Lt), bet trečdalį uždarbio turėsiu sumokėti darbuotojams, taigi jau skaičiuoju nuostolius. Be valstybės paramos, pusė smulkiųjų žvejybos verslų pasmerkti žlugti“, – sakė verslininkas Suezaburo Tsuruoka.

Vyriausybė teigia suprantanti žvejų nepasitenkinimą. „Tačiau nuo kylančių degalų kainų kenčia ne tik jie. Autobusų, taksi, sunkvežimių vairuotojai – visi jie pyksta dėl padidėjusių degalų kainų, tad pagalba vien žvejams gali sukelti dar didesnę nepasitenkinimo bangą“, – sakė Žemės ūkio, miškininkystės ir žvejybos ministerijos atstovas.

Japonijoje yra kone labiausiai išvystyta žvejybos pramonė visame pasaulyje, tačiau ši šalis praktiškai neturi savo energetinių išteklių.

Praėjusią savaitę apie 400 lėtai judančių taksi sukėlė milžiniškas spūstis Vokietijos sostinėje Berlyne. Šį mėnesį visoje Europoje streikus organizavo ir sunkvežimių bei vilkikų vairuotojai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų