„Tai nerealu, ir aišku, kad tarptautinė bendruomenė tam nepritars... Jei turite tokį įsitikinimą ar tikslą, tai galima aptarti ir diskutuoti už uždarų durų“, – kalbėjo M.Zoharas interviu leidiniui „Ynet“.
M.Zoharas taip pat tvirtino, kad „akivaizdu, jog Izraelyje nėra nė vieno žmogaus, kuris nesidžiaugtų, jei Gazos gyventojai nuspręstų savanoriškai emigruoti“, tačiau pažymėjo, kad tai nė iš tolo nerealu ir nėra naudinga apie tai viešai diskutuoti.
Jis tęsė, kad „net jei tikime tokia tema, prieš ją viešai skelbiant, reikia ją giliau aptarti ir ištirti – matome pasekmes, matome, kas atsitiko su amerikiečiais“, – sakė jis, turėdamas omenyje JAV pasmerkimą dėl viešų B.Smotricho ir I.Ben Gviro komentarų, kuriais jie ragino palestiniečius persikelti už Gazos Ruožo ribų.
Slaptos Izraelio derybos: palestiniečius nori perkelti į Afrikos šalį
15min primena, kad „savanorišku“ vadinamas palestiniečių perkėlimas iš Gazos Ruožo pamažu tampa pagrindine oficialia Izraelio vyriausybės politika, o vienas aukšto rango pareigūnas teigė, kad Izraelis veda derybas su keliomis šalimis dėl galimo palestiniečių perkėlimo, skelbia „The Times of Israel“.
Kaip sužinojo žurnalistai, ministro pirmininko Benjamino Netanyahu koalicija dėl tūkstančių imigrantų iš Gazos Ruožo priėmimo slapta derasi su kitomis valstybėmis, tarp jų ir Kongu.
„Kongas bus pasirengęs priimti migrantus, taip pat deramės su kitomis šalimis“, – sakė aukšto rango šaltinis saugumo kabinete.
Pasaulio maisto programos duomenimis, Konge yra didelė nelygybė, o 52,5 proc. gyventojų gyvena žemiau skurdo ribos.
Tuo tarpu Gazos Ruožas susiduria su vis didėjančia humanitarine krize vykstant Izraelio ir „Hamas“ karui, kuris prasidėjo spalio 7 d., kai grupuotė šturmavo sieną ir siautėjo pietinėse Izraelio bendruomenėse, nužudė apie 1 200 žmonių, o dar apie 240 pagrobė įkaitais Gazos Ruože.
Praėjusį pirmadienį B.Netanyahu „Likud“ frakcijos posėdyje pareiškė, kad jis stengiasi sudaryti palankesnes sąlygas savanoriškai Gazos gyventojų migracijai į kitas šalis.
„Mūsų problema yra [rasti] šalių, kurios norėtų priimti Gazos gyventojus, ir mes dirbame prie to“, – sakė jis.
Premjeras atsakė Kneseto nariui Danny Danonui, kuris teigė, kad „pasaulis jau diskutuoja apie savanoriškos imigracijos galimybes“, nors tarptautinė bendruomenė šią idėją griežtai atmetė.
Ministrų pokalbiuose taip pat buvo iškelta idėja prašyti Saudo Arabijos priimti šimtus tūkstančių palestiniečių darbui. Persijos įlankos karalystė išgyvena didžiulį statybų bumą ir įdarbina beveik pusę milijono darbininkų, kurie šiuo metu daugiausia atvyksta iš Indijos, Bangladešo ir kitų šalių.