„Remdamasi trūkumais, atskleistais inspekcijos metu, „Traficom“ sulaikė laivą ir tai reiškia, jog laivas negali būti naudojamas, kol nebus ištaisyti rimti trūkumai“, – pranešime nurodė „Traficom“.
Vykdydami kriminalinį tyrimą dėl įtariamo sabotažo, Suomijos pareigūnai dar gruodžio 28 dieną perėmė su Kuko Salų vėliava plaukiojantį tanklaivį „Eagle S“.
Patikrinimo metu buvo nustatyti 32 trūkumai, daugiausia susiję su laivo saugos valdymo sistema.
Trys iš šių trūkumų yra tokie dideli, kad laivui uždrausta išplaukti iš Suomijos, kol jie bus pašalinti, teigė „Traficom“, turėdama omenyje laivo priešgaisrinę saugą, navigacijos įrangą ir siurblinės ventiliaciją.
„Trūkumams pašalinti reikės išorinės pagalbos, todėl remontas užtruks“, – sakė „Traficom“ jūrų sektoriaus generalinė direktorė Sanna Sonninen (Sana Soninen).
Gruodžio 25 dieną, kaip įtariama, dėl sabotažo išėjo iš rikiuotės Suomiją ir Estiją jungiantis elektros kabelis „EstLink 2“ ir keturi telekomunikacijų kabeliai, nutiesti Baltijos jūros dugnu.
Incidentas įvyko kelios savaitės po to, kai per panašius incidentus, kurie, ekspertų ir politikų teigimu, yra Rusijos hibridinio karo prieš Vakarų šalis dalis, Baltijos jūroje buvo pažeista kitų kabelių.
Dėl gruodžio 25-osios incidento įtarimų sukėlė tanklaivis „Eagle S“, kaip manoma, priklausantis Rusijos „šešėliniam laivynui“ – laivams, gabenantiems Rusijos naftą ir naftos produktus, kuriems dėl Maskvos invazijos į Ukrainą taikomas embargas.
Dažnai šie seni laivai, kurių nuosavybė yra neaiški, eksploatuojami be tinkamo draudimo.
„Eagle S“ stovi į rytus nuo Helsinkio esančiame Porve.
Suomių pareigūnai uždraudė aštuoniems įgulos nariams išvykti iš Suomijos teritorijos, kol policija atliks tyrimą.
Policija gruodžio 29 dieną pranešė, kad tiriant kabelių pažeidimus Baltijos jūroje, jos dugne buvo aptiktas keliasdešimt kilometrų nusidriekęs vilkimo pėdsakas.
Tyrėjai įtaria, kad kabelius pažeidė per juos vilktas tanklaivio inkaras.
Suomijos policija antradienį paskelbė, kad inkaras buvo ištrauktas pirmadienio popietę.