Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Švedijos prokurorai gavo Juliano Assange‘o apklausos medžiagos vertimą

Švedijos prokurorai trečiadienį pranešė gavę vyriausybės paslaptis viešinančio tinklalapio „WikiLeaks“ įkūrėjo Juliano Assange'o apklausos dėl kaltinimų išžaginimu medžiagos vertimą, praėjus keturiems mėnesiams nuo pačios apklausos.
Julianas Assange'as
Julianas Assange'as / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

45 metų J.Assange‘as nuo 2012-ųjų gyvena Ekvadoro ambasadoje Londone, kur pasiprašė prieglobsčio, vengdamas būti išsiųstas į Švediją, kur jam yra pateikti kaltinimai išžaginimu.

Jis baiminasi, kad Švedija gali išduoti jį Jungtinėms Valstijoms, nes jo tinklalapyje nutekinami diplomatiniai kanalai ir kitokie slapti dokumentai.

Australas dėl jam iškeltų kaltinimų buvo apklaustas Ekvadoro ambasadoje Londone lapkričio 14-15 dienomis.

Šiuos kaltimus prieš aktyvistą pateikė dvi moterys, susitikusios su J.Assange'u per jo 2010 metų kelionę į Švediją. Jis šiuos kaltinimus neigia.

Švedijos prokuratūra savo pranešime sakė, kad Ekvadoro prokurorų parengta apklausos medžiaga buvo išversta ir „dabar yra beveik baigta“.

Švedai atsisakė atskleisti, kokie bus tolesni teisiniai žingsniai žioje byloje.

Sausio pradžioje Ekvadoro pareigūnai pateikė 400–-500 puslapių apimties dokumentą Švedijai.

Sausio 5-osios Švedijos prokuratūros pranešime teigiama, kad visas dokumentas daugiausia buvo parašytas ispaniškai, o kitos kalbos minimos nebuvo.

„Prokurorai vis dar laukia kai kurių ne tokių svarbių ataskaitos dalių vertimo. Jis turėtų būti greitai baigtas“, – sakė jie.

2012-ųjų birželį J.Assange‘s, siekdamas išvengti Švedijoje išduoto Europos arešto orderio, pasiprašė prieglobsčio Ekvadoro ambasadoje.

Ambasadoje, kurioje J.Assange'as slapstosi jau ilgiau kaip ketverius metus, jį apklausė Ekvadoro prokuroras, tačiau taip pat dalyvavo Švedijos prokurorė Ingrid Isgren, Ekvadoro ambasadorius Britanijoje Carlosas Ortizas ir ekvadorietis apklausiamojo advokatas. Apklausa vyko anglų kalba, o klausimus parengė švedų prokurorai.

Visą procesą lydėjo daugybė sunkumų, nes 2012-ųjų birželį J.Assange‘s, siekdamas išvengti Švedijoje išduoto Europos arešto orderio, pasiprašė prieglobsčio Ekvadoro ambasadoje.

2015-ųjų rugpjūtį suėjo penkerių metų senaties terminas kitame seksualinės prievartos nusikaltimo tyrime prieš J.Assange‘ą.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„WikiLeaks“ įkūrėjas Julianas Assange'as Londone
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„WikiLeaks“ įkūrėjas Julianas Assange'as Londone

Tačiau prokurorai vis dar tiria galimai australo įvykdytą išžaginimą, kuriam taikomas 10 metų senaties terminas.

„Prokurorai dabar išanalizuos ataskaitą ir tada nuspręs, kokių tolesnių tyrimo priemonių gali būti imtasi“, – sakoma prokuratūros pranešime.

„Dėl konfidencialumo priežasčių, prokurorai negali suteikti informacijos, kokių tyrimo priemonių jie nori imtis ir ar jų bus imtasi“, – priduriama jame.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos