Naujausios apklausos rodo, kad pagrindinė šalies partija – populistinė, antiimigracinė dešiniojo sparno Šveicarijos liaudies partija (SVP) – pagerins savo pozicijas ir galbūt pakreips jėgų pusiausvyrą parlamente nedidelės centro dešiniųjų daugumos link.
Toks poslinkis laukiamas didėjančiam migrantų ir pabėgėlių srautui Europoje atkreipus didesnį dėmesį į šį klausimą ir Šveicarijoje, nors šios turtingos Alpių valstybės migrantų krizė dar smarkiai nepaveikė.
Maždaug ketvirtadalis iš 8 mln. Šveicarijos gyventojų yra užsienio piliečiai, o imigracijos ir prieglobsčio suteikimo politika dažnai būna tarp labiausiai rinkėjams rūpimų temų.
Naujausia gfs.bern apklausa parodė, jog 48 proc. respondentų mano, kad migracija yra svarbiausias klausimas, su kuriuo susiduria šalis. Tik 9 proc. į pirmą vietą iškėlė antrąjį pagal svarbą klausimą – Šveicarijos santykius su Europos Sąjunga (ES).
Ryšiams su ES stipriai smogė 2014-ųjų vasarį įvykęs balsavimas, kurį rėmė SVP ir kuriuo nedidele persvara buvo nuspręsta apriboti imigraciją iš bloko.
Ryšiams su ES stipriai smogė 2014-ųjų vasarį įvykęs balsavimas, kurį rėmė SVP ir kuriuo nedidele persvara buvo nuspręsta apriboti imigraciją iš bloko.
SVP, matomiausią partiją abiem šiais pagrindiniais klausimais, per naujausią apklausą parėmė 28 proc. respondentų – daugiau nei 26,6 proc. rinkėjų per 2011 metų rinkimus ir beveik tiek, kiek rekordiniai 28,9 proc. 2007 metais.
Socialistai, antroji pagal dydį Šveicarijos partija, taip pat turėtų gauti kiek daugiau nei 18,7 proc. balsų, kuriuos gavo prieš ketverius metus.
Centro dešinės liberalai, esantys trečioje vietoje, taip pat tikriausiai gaus daugiau balsų nei 15,1 proc. 2011 metais – krikščionių demokratų, žaliųjų ir kitų mažesniųjų partijų sąskaita.
Rinkimų apylinkės šalyje bus atidarytos skirtingu laiku ir dirbs vos kelias valandas, iki vidurdienio (13 val. Lietuvos laiku), nes dauguma šveicarų balsuoja iš anksto, paštu ar internetu.
Iš viso renkami 246 parlamentarai – 200 žemuosiuose rūmuose ir 46 aukštuosiuose parlamento rūmuose.