Dviejų dozių vakcinos, paremtos informacinės ribonukleino rūgšties (iRNR) metodu, veiksmingumas siekia 95 proc. Jos platinimą patvirtino Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir dar maždaug 50 šalių.
Tačiau jos tiekimas yra ribotas, pasaulio šalims siekiant kuo greičiau paskiepyti savo gyventojus nuo koronaviruso, per daugiau nei metus nusinešusio 2,2 mln. gyvybių.
„Novartis“ pranešime sakoma, kad „Pfizer-BioNTech“ vakcinas gaminti padės jos sterilios gamybos linijos Šteine, Šveicarijoje.
Pagal pasiektą susitarimą, „Novartis“ paims „iRNR aktyvią sudedamąją dalį iš „BioNTech“, ją išpilstys į buteliukus steriliomis sąlygomis, o paskui sugrąžins „BioNTech“ tolesniam platinimui sveikatos apsaugos sistemos užsakovams visame pasaulyje“, nurodoma pranešime.
Pasiekus galutinį susitarimą, „Novartis“ tikisi pradėti darbą antrame šių metų ketvirtyje, o galutinį produktą pradėti siųsti trečiajame ketvirtyje.
Steffenas Langas, „Novartis“ techninių operacijų vadovas, pabrėžė, kad kompanija įsipareigojo „pritaikyti mūsų gamybos pajėgumus, kad prisidėtų prie vakcinų nuo COVID-19 tiekimo ir terapijos visame pasaulyje“.
„Mes tikimės, kad tai bus pirmas iš virtinės tokių susitarimų“, – sakoma jo pranešime.
„Novartis“ pranešė apie pažangą derybose su virtine kitų bendrovių dėl pagalbos jų vakcinų gamybos procese, įskaitant iRNR, terapinio baltymo ir žaliavų vakcinoms nuo COVID-19 gamybą.