Ekspedicija į Tadžikistaną buvo surengta 2011-ųjų metų liepos mėnesį, po ilgų tyrinėjimų apleistos etninių lietuvių kapavietės buvo atrastos netoli pietų Chatlono provincijos.
Ekspedicijos dalyviai susitiko su tame regione gyvenančia lietuvių šeima ir su nedidelės katalikų bažnyčios parapijiečiais. Šiai ekspedicijai vadovavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) profesorius Algis Vyšniūnas.
Remiantis Sibiro projekto tinklalapyje pateikta medžiaga, buvo surengta maždaug 10 ekspedicijų nuo 2006 metų, kurių metu buvo aptikta ir restauruota daugiau kaip 70 lietuvių kapaviečių Sibire, Kazachstane ir Tadžikistane.
Šios kapavietės atsirado po vykdytų trėmimų 1941–1952 metais, kurių metu dešimtys tūkstančių šeimų buvo priverstos gyventi įvairiose atokiose Sovietų Sąjungos vietovėse ir Sibire. Remiantis oficialia statistika, per 11 metų iš Lietuvos buvo ištremta daugiau kaip 120 tūkstančių žmonių, tuo tarpu, anot tyrėjų, ištremtųjų skaičius buvo kur kas didesnis, apskaičiuota, kad per šį laikotarpį buvo išvežta mažiausiai 300 tūkstančių tremtinių.
Misijas Sibire remia Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT), kuri yra didžiausia nevyriausybinė, pelno nesiekianti Lietuvos nacionalinių jaunimo organizacijų ir regioninių sąjungų struktūra.
LiJOT gretose šiuo metu yra 64 didžiausios nacionalinės ir regioninės jaunimo organizacijos, kuriose dalyvauja daugiau kaip 200 tūkstančių jaunų žmonių Lietuvoje.