Neatlyžtantys demonstrantai apsiautė kai kuriuos svarbius vyriausybinius pastatus Bankoke, vykstant didžiausiems gatvių protestams nuo 2010-ųjų metų masinių mitingų, tapusių didžiausiais šioje karalystėje pilietiniais neramumais per kelis dešimtmečius.
Protestuotojus – daugiausiai rojalistus, pietinių provincijų gyventojus ir miestų viduriniosios klasės atstovus – vienija panieka buvusiam premjerui Thaksinui Shinawatrai (Taksinui Činavatai).
Šis prieštaringai vertinamas buvęs telekomunikacijų magnatas, nuverstas per karinį perversmą 2006 metais, savo noru pasitraukė į užsienį, tačiau daugelis įsitikinę, kad iš užkulisių vadovauja į keblią padėtį patekusiai savo jaunesnės sesers Yingluck Shinawatros vyriausybei.
Keli tūkstančiai vyriausybės oponentų šeštadienį buvo susitelkę penkiose stovyklose sostinėje, nurodė miesto policija.
Tačiau numatoma, kad savaitgalį į gatves gali išeiti daugiau žmonių, organizatoriams raginant paskutinį kartą sutelkti jėgas prieš šalyje labai gerbiamo karaliaus Bhumibolo Adulyadejo (Pumipono Aduljadedžo) gimtadienį gruodžio 5-ąją, kuris tradiciškai minimas ramiai ir pagarbiai.
Jie paskelbė siekiantys, kad sekmadienis taptų „pergalės diena“, planuodami sutelkti žmones prie budriai saugomų Vyriausybės rūmų, taip pat apsiausti kitus svarbius objektus – netgi Bankoko zoologijos sodą – bei sustiprinti ministerijų blokadą.
Šeštadienį protestuotojai pradėjo supti dviejų pagrindinių valstybinių ryšių įstaigų – Tailando telefono ryšio organizacijos (TOT) ir Tailando ryšių valdybos (CAT) – biurus.
„Mes kontroliuosime teritoriją, kaip darėme prie Finansų ministerijos, ir prašysime darbuotojų neiti į darbą. Taigi, pirmadienį viskas užsidarys“, – akcijos atstovas Akanatas Promphanas sakė naujienų agentūrai AFP.
Tačiau ryšių ministerija tvirtino, kad veiks atsarginės sistemos ir kad ryšiai Tailande nebus sutrikdyti.
Protestuotojai linki galo „Thaksino režimui“ ir ragina pakeisti vyriausybę nerenkama „liaudies taryba“.
Demonstrantai penktadienį Bankoke išlaužė armijos būstinės komplekso vartus ir kelias valandas laikė užėmę pievelę jo viduje, ragindami kariškius palaikyti jų pastangas nuversti vyriausybę.