Rojalistų judėjimo „Pitak Siam“, vadovaujamo į atsargą išėjusio kariuomenės generolo Boonlerto Kaewprasito protestuotojai, ne kartą mėgino pralaužti policijos gretas Tailando sostinėje, taip pat rėžėsi triašiu sunkvežimiu į apsauginį užtvarą, tačiau buvo atremti.
Demonstrantai kaltino Yingluck Shinawatros vyriausybę korupcija, nelojalumu monarchijai, taip pat tapus ankstesnio premjero Thaksino Shinawatros, dabartinės premjerės brolio, marionete. Daugelis aktyvistų priklausė vadinamajam geltonmarškinių protestų judėjimui, padėjusiam rojalistams generolams įvykdyti perversmą 2006 metais, kai buvo nuverstas Thaksinas Shinawatra.
Šie susirėmimai atgaivino prisiminimus apie 2008 metais vykusius didelius neramumus, kai geltonmarškiniai puldinėjo vyriausybines institucijas, dalyvavo susirėmimuose su policija ir aštuonias dienas laikė užėmę Bangkoko pagrindinius oro uostus. Tuo metu teismai privertė atsistatydinti du Thaksinui Shinawatrai palankius ministrus.
Yingluck Shinawatra triuškinamai laimėjo pernai vykusius rinkimus, palaikoma neturtingųjų miestų ir kaimų gyventojų. Jos šalininkai per protestus vilki raudonus marškinius.
Šūkis „Pitak Siam“ (Apginkime Siamą), turint omenyje senąjį Tailando pavadinimą, pritraukė daugelį žmonių, kurie palaikė geltonmarškinius ir tradicinį Bankoko elitą – generolus, karaliaus patarėjus, viduriniosios klasės biurokratus ir senas turtingas šeimas.
Šeštadienį surengta demonstracija vyko po JAV prezidento Barako Obamos viešnagės Tailande per kelionę po tris Azijos šalis. Per tą vizitą jis gyrė Yingluck Shinawatrą, sakydamas, kad ji yra „demokratiškai išrinkta premjerė, kuri yra įsipareigojusi demokratijai“.