Taivanas pasmerkė Kinijos sprendimą koreguoti aviacijos maršrutą per Taivano sąsiaurį

Taivanas trečiadienį pasmerkė Kinijos sprendimą koreguoti aviacijos maršrutą, einantį per Taivano sąsiaurį, ir įspėjo, kad šis pakeitimas gali turėti įtakos stabilumui šiame jautriame vandens kelyje.
Wiktor Dabkowski / picture alliance / Wiktor Dabkowski
Wiktor Dabkowski / picture alliance / Wiktor Dabkowski

Taivano gynybos ministerijos pareiškimas paskelbtas kitą dieną po to, kai Kinijos civilinės aviacijos administracija pranešė, kad nuo vasario 1 dienos keičia skrydžius į pietus pagal maršrutą M503.

Kinijos pareigūnų teigimu, šiuo žingsniu siekiama padidinti efektyvumą perpildytoje teritorijoje.

Tačiau Taivano gynybos ministerija šį maršruto pakoregavimą pavadino „vienašališku ir savavališku“.

Ji įspėjo, kad dėl šio žingsnio „gali padidėti įtampa“, ir paragino Pekiną nedelsiant atšaukti šį sprendimą.

Transporto ministras Wang Kwo-tsai (Vang Kvocajus) taip pat įspėjo, kad maršrutas driekiasi netoli Taibėjaus skrydžių informacijos regiono – vos už 4,2 jūrmylės (7,78 km) artimiausiame taške.

„Kai oras blogas, (koks nors lėktuvas) gali skristi į rytus ir susidurti su mūsų civiliniais ir kariniais orlaiviais“, – sakė jis žurnalistams.

Maršrutas M503 sukėlė pasipiktinimą Taivane, kai 2015 metais Kinija juo pradėjo vykdyti skrydžius, nes jis yra netoli vidurio linijos, einančios per Taivano sąsiaurį.

Kinija, kuri savarankišką Taivaną laiko savo teritorijos dalimi ir nepripažįsta vidurio linijos, trečiadienį pakartojo savo poziciją.

„Maršrutas M503 yra civilinis maršrutas“, – sakė Kinijos Taivano reikalų biuro atstovas spaudai Chen Binhua (Čen Binhua) ir pridūrė, kad nėra „vadinamosios vidurio linijos“.

„Šis maršrutas pradėtas naudoti siekiant sumažinti spūstis atitinkamoje oro erdvėje ir užtikrinti aviacijos saugą“, – pridūrė jis.

Tai buvo paskelbta po to, kai Taivane prezidentu buvo išrinktas nepriklausomybės šalininkas Lai Ching-te (Lai Čingtė), kurį Pekinas pavadino „dideliu pavojumi“.

Pekinas yra pažadėjęs užgrobti Taivaną, prireikus – jėga, ir didina spaudimą salai, pastaraisiais metais Taivano sąsiauryje surengdamas kelerias didelio masto karines pratybas.

Beveik kasdien Kinijos karo laivai plaukia aplink Taivaną esančiuose vandenyse, o karo lėktuvai skrenda link salos ir pasuka atgal.

Taivano kariuomenė trečiadienį pradėjo dvi dienas truksiančias pratybas jūroje ir ore, kurių tikslas – treniruotis apsisaugoti nuo netikėtos Kinijos atakos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai