Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Taivanas po Pekino grasinimų ragina piliečius vengti kelionių į Kiniją, Honkongą ir Makao

Taivanas paragino savo piliečius vengti kelionių į Kiniją ir pusiau autonomines Kinijos teritorijas Honkongą ir Makao po to, kai Pekinas pagrasino susidoroti su savarankiškosios salos nepriklausomybės šalininkais.
Taivanas po Pekino grasinimų ragina piliečius vengti kelionių į Kiniją / I-HWA CHENG / AFP
Taivanas po Pekino grasinimų ragina piliečius vengti kelionių į Kiniją / I-HWA CHENG / AFP

Žemyninės dalies reikalų tarybos atstovas spaudai ir vadovo pavaduotojas Liang Wen-chiehas (Liang Venčiehas) paskelbė tokias gaires ketvirtadienį spaudos konferencijoje.

Pastaruoju metu intensyvėja grasinimai iš Kinijos valdžios, kuri laiko Taivaną savo teritorijos dalimi, ir yra pareiškusi, kad vieną dieną susigrąžins jo kontrolę, prireikus – jėga.

Kinija pagrasino sumedžioti „užkietėjusius“ Taivano nepriklausomybės šalininkus ir susidoroti su jais po to, kai nepriklausomybę remiančios Demokratinės pažangos partijos (DPP) atstovas Lai Ching-te (Lai Čingtė) buvo išrinktas prezidentu. 

Kinija atsisakė palaikyti bet kokius ryšius su Taivano vyriausybe po to, kai 2016 metais buvo išrinkta buvusi prezidentė Tsai Ing-wen (Cai Ingven) iš DPP. Ši atsisakė pritarti Pekino reikalavimui, kad Taivanas pripažintų save Kinijos dalimi, o tai laikoma politinio jų susivienijimo prielaida.

„Reaguodama į naujas gaires, susijusias su vadinamuoju „atsiskyrimo nusikaltimu“, vyriausybė privalo priminti piliečiams, kad yra reali rizika“ keliaujant į Kiniją, teigė Liang Wen-chiehas.

Vyriausybė nedraudžia vizitų, tačiau keliaujantys asmenys neturėtų reikšti politinės nuomonės, vežtis knygų ar skelbti įrašus internete temomis, kurias autoritarinė Komunistų partija panaudotų sulaikant ir galimai patraukiant baudžiamojon atsakomybėn.

„Reaguodama į naujas gaires, susijusias su vadinamuoju „atsiskyrimo nusikaltimu“, vyriausybė privalo priminti piliečiams, kad tokie apsilankymai kelia realią riziką“, – sakė Liang Wen-chiehas.

Vyriausybė nedraudžia vizitų, tačiau keliaujantys asmenys neturėtų reikšti politinės nuomonės, vežtis knygų ar skelbti internete temų, kurias autoritarinė Komunistų partija panaudotų sulaikyti ir galimai patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Šimtai tūkstančių taivaniečių gyvena Kinijoje arba kasmet keliauja į ją verslo, turizmo tikslais ar lanko ten artimuosius. Kinijoje taip pat yra lankęsi vietos Taivano pareigūnai ir opozicinės Nacionalistų partijos, kuri remia galimą šalių susivienijimą, lyderiai.

Tarp Taivano ir Kinijos vykdomi tiesioginiai skrydžiai, o žemyninės Kinijos piliečiams leidžiama lankytis šioje saloje, nors Pekinas smarkiai apribojo turizmą joje. Taip Kinija daro ekonominį spaudimą vyriausybei, be kita ko grasindama karinėmis pratybomis bei kasdien aplink salą dislokuodama karinius laivus ir lėktuvus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pastatus įdomiais daro ne tik fasadai: kodėl svarbu, kad jie galėtų pasakoti istorijas?
Reklama
Gal pats metas dalyvauti „Saulėlydžio“ sagos maratone? Visos dalys jau „Telia Play“ platformoje
Reklama
Parama gamtai gali būti ir tvaresnė, ir stilinga: „Lidl“ ir Lietuvos jūrų muziejus pristato unikalią suvenyrų kolekciją
Reklama
Išmanūs transporto infrastruktūros sprendimai – naujasis pažangos etapas pasitelkiant 5G
Užsisakykite
15min naujienlaiškius