30 metų Fish Huang ir to paties amžiaus jos partnerė You Ya-ting dėvėdamos tradicines baltas nuotakų sukneles davė meilės įžadus priešais Budos statulą ir apsikeitė maldų rožiniais viename moterų vienuolyne Taojuano mieste šiaurės Taivane.
Beveik 300 budisčių giedojo sutras, prašydamos palaiminti šią porą.
Ceremonijai vadovavusi dvasininkė Shih Chao-hui sakė, kad šios tuoktuvės yra istorinė akimirka.
„Tapome istorijos liudininkais. Abi šios moterys siekia mesti iššūkį ir kovoti dėl savo likimo..., kad įveiktų socialinę diskriminaciją“, – pažymėjo Shih Chao-hui, kuri yra iškili socialinio teisingumo aktyvistė.
„Kai kuries žmonės gali būti apstulbinti (kad ceremonijai vadovauja moterys), tačiau budizmas nedalyvauja ideologinėse kovose, o aš esu pratusi prie nustebusių žvilgsnių iš savo patirties socialiniame judėjime“, – pridūrė ji.
Poros tėvai šioje ceremonijoje nedalyvavo; tai akivaizdžiai bylojo apie spaudimą, kurį patiria kai kurios homoseksualios poros ir jų šeimos.
Taivanas kultūriškai yra viena liberaliausių visuomenių Rytų Azijoje; šios valstybės gėjų ir lesbiečių organizacijos jau daug metų ragina vyriausybę įteisinti tos pačios lyties asmenų santuokas.
Pernai rugpjūtį, siekdamos atkreipti dėmesį į šį reikalą, maždaug 80 lesbiečių porų susituokė per didžiausias Taivano tos pačios lyties asmenų vestuves, kuriose dalyvavo maždaug tūkstantis draugų, giminaičių ir šiaip smalsuolių.
2003 metais Taivano vyriausybė parengė tos pačios lyties asmenų santuokų legalizavimo ir leidimo homoseksualistų poroms įsivaikinti įstatymo projektą, kuris vertinamas prieštaringai.
Tačiau prezidentas Ma Ying-jeou yra sakęs, kad pirma reikia visuomenės konsensuso ir tik paskui vyriausybė galės toliau stumti šį įstatymą.
Gėjų teisių organizacijos anksčiau šiais metais pasiūlė naują tokio įstatymo projektą ir paragino šalies vadovą pasirūpinti, kad šis teisės aktas būtų priimtas iki prezidento kadencijos pabaigos 2016 metais.