Du reaktyviniai orlaiviai F-5E iš radarų ekranų dingo apie 15 val. vietos (9 val. Lietuvos) laiku, maždaug 2,6 km atstumu nuo pietinės Pingdongo apskrities krantų, nurodė Nacionalinis gelbėjimo operacijų valdymo centras.
Abu lėktuvai kartu su dar dviem F-5E pakilo pusvalandžiu anksčiau vykdyti eilinės mokomosios misijos, nurodė centro atstovai. Pasak jų, prie gelbėjimo operacijos prisijungė keli sraigtasparniai ir pakrančių sargybos laivai.
Vienas iš pilotų buvo rastas jūroje netekęs sąmonės. Gelbėtojams nepavyko jo atgaivinti, o ligoninėje buvo konstatuota kariškio mirtis.
Gelbėtojai tebeieško kito piloto.
Policija patvirtino greitkelyje netoli incidento vietos radusi krėslą su parašiutu.
Pastaraisiais metais įvyko nemažai aukų pareikalavusių Taivano senstančių naikintuvų avarijų.
Incidentas įvyko tvyrant padidėjusiai įtampai abipus Taivano sąsiaurio. Žemyninė Kinija demokratiškai valdomą Taivaną laiko savo teritorijos dalimi ir žada vieną dieną jį susigrąžinti, prireikus – jėga.
Valdant prezidentui Xi Jinpingui, Kinija užėmė daug priešiškesnę poziciją Taivano atžvilgiu, o pernai Pekino naikintuvai įvykdė rekordiškai daug Taivano oro erdvės pažeidimų.
Šie įsibrovimai skatina daug silpnesnes pajėgas turinčiam Taivanui reguliariai kelti į orą savo naikintuvus ir nuolat palaikyti savo pilotų karinę parengtį. Tai neigiamai veikia senstančios oro flotilės būklę ir ir didina įtampą pilotams.
Spalį vienas F-5E pilotas žuvo jo lėktuvui nukritus prie salos rytinių krantų.
Dar po mėnesio Taivanas laikinai uždraudė pakilti visiems naikintuvams F-16 po to, kai vienas iš jų dingo per mokymus.
Pernai kinų kariniai lėktuvai net 380 kartų pažeidė Taivano oro erdvę, o analitikai perspėjo, kad įtampa tarp abiejų šalių buvo išaugusi iki didžiausio lygio nuo praėjusio amžiaus 10-ojo dešimtmečio vidurio.
F-5E yra senesnės kartos naikintuvas, suprojektuotas dar 7-ame dešimtmetyje.