„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Tanzanijoje gedint velionio prezidento per spūstį iš viso žuvo 45 žmonės

Tanzanijos policija antradienį paskelbė, kad per kovo 21 dieną įvykusią spūstį, kuomet minios žmonių plūdo atsisveikinti su velioniu prezidentu Johnu Magufuli, iš viso žuvo 45 žmonės.
Johno Magufuli laidotuvės
Johno Magufuli laidotuvės / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Buvo daug norinčiųjų patekti į stadioną, o kai kurie iš jų nekantravo. Jie bandė įsiveržti į vidų ir dėl to kilo spūstis. Per šį nelaimingą atsitikimą žuvo 45 žmonės“, – naujienų agentūrai AFP sakė Dar es Salamo regiono policijos viršininkas Lazaro Mambosasa.

Penki iš jų priklausė tai pačiai šeimai, pažymėjo L.Mambosasa. Anksčiau buvo pranešta, kad per nelaimingą atsitikimą Uhuru stadione žuvo viena moteris ir keturi vaikai, tačiau tuomet spūsties aukų skaičius nebuvo paviešintas.

Anot L.Mambosasos, per incidentą taip pat buvo sužeista kelios dešimtys žmonių, tačiau dauguma jų jau paleisti iš ligoninės.

Dešimtys tūkstančių gedinčiųjų anksčiau šį mėnesį buvo išsirikiavę Dar es Salamo gatvėse, norėdami atsisveikinti su J.Magufuli, apie kurio netikėtą mirtį po paslaptingos trumpos ligos vyriausybė paskelbė kovo 17 dieną.

Žmonės verkė ir barstė gėlių žiedlapius, kai jo karstas su karine palyda buvo perkeliamas iš bažnyčios į Uhuru stadioną – pirmąją iš kelių vietų, kur kūnas buvo pašarvotas, kad gedintieji galėtų atsisveikinti su velioniu.

Mirus J.Magufuri prisaikdinta Samia Suluhu Hassan, tapusi pirmąja šalies prezidento postą užėmusia moterimi, pirmoji atsisveikino su J.Magufuli šalia velionio karsto, uždengto Tanzanijos vėliava.

Spūstis įvyko antrąją atsisveikinimo su valstybės vadovu dieną Uhuru stadione.

J.Magufuli buvo pašarvotas Dar es Salamo, Dodomos, Zanzibaro, Mvanzos ir Geitos miestuose ir kovo 26 dieną galiausiai buvo palaidotas savo protėvių Čato kaime, esančiame šalies šiaurės vakaruose.

62 metų J.Mahufuli mirė, kaip teigia vyriausybė, nuo širdies ligos, o prieš tai mįslingai dingo iš viešumos beveik trims savaitėms. Jam mirus liko neatsakytų klausimų dėl jo mirties tikrosios priežasties, kuria opozicija laiko COVID-19.

Jam staiga dingus iš visuomeninio gyvenimo, įsisiūbavo spėlionės, kad savo skeptišku požiūriu į COVID-19 garsėjęs lyderis buvo gydomas užsienyje nuo koronaviruso.

J.Magufuli buvo giriamas dėl kovos su korupcija ir didžiulių infrastruktūros projektų, bet sulaukė kritikos dėl demokratijos slopinimo ir žiniasklaidos, pilietinės visuomenės ir opozicijos veikėjų persekiojimo.

Jo palikimą taip pat aptemdė COVID-19 neigimas, dėl kurio Tanzanija atsisakė skelbti sergamumo duomenis ar įvesti kokias nors priemones virusui sutramdyti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“