Pernai žuvo 17 žiniasklaidos darbuotojų daugiau nei 2019 metais, o bendras 2020-ųjų skaičius yra maždaug toks kaip 10-ajame dešimtmetyje, nurodė IFJ, paskelbdama savo metinės ataskaitos detalių.
Kaip nurodo Federacija, pernai žiniasklaidos darbuotojų žuvo 16 skirtingų valstybių, per tikslinius nužudymus, bombų sprogdinimus ir kryžminės ugnies incidentus.
Nuo 1990 metų, kai IFJ pradėjo kaupti tokius duomenis, iš viso žuvo 2 680 žurnalistų.
„Negailestingas nusikaltėlių baronų viešpatavimas Meksikoje, smurtingi ekstremistai Pakistane, Afganistane ir Somalyje, griežtosios linijos šalininkų nepakantumas Indijoje ir Filipinuose prisidėjo prie tebesitęsiančio kraujo liejimo“, – sakė IFJ generalinis sekretorius Anthony Bellanger.
Ketvirtą kartą per penkerius metus Meksika atsidūrė pirmoje šalių, kur nužudoma daugiausiai žurnalistų, sąrašo vietoje. Pernai Meksikoje nužudyta 14 žurnalistų.
10 žurnalistų 2020-aisiais nužudyta Afganistane, devyni Pakistane, aštuoni Indijoje, po keturis Filipinuose ir Sirijoje, po tris Nigerijoje ir Jemene. Tokių atvejų taip pat buvo Irake, Somalyje, Bangladeše, Kamerūne, Hondūre, Paragvajuje, Rusijoje ir Švedijoje.
Be to, IFJ duomenimis, šiuo metu pasaulyje dėl savo darbo yra kalinami mažiausiai 229 žurnalistai. Pasak Federacijos, „didžiausia žurnalistų kalintoja pasaulyje“ yra Turkija, už gotų laikanti mažiausiai 67 žiniasklaidos darbuotojus. 23 žurnalistai yra sulaikyti Kinijoje, 20 – Egipte, 16 – Eritrėjoje, 14 – Saudo Arabijoje.
„Jokia demokratija, verta šio vardo, negali kalinti raiškos laisvės pasiuntinių“, – sakė A.Bellanger.