Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Tbilisis kaltina Maskvą neišvedant kariuomenės

Tbilisis kaltina Rusiją pažeidus Dmitrijaus Medvedevo ir Nicolas Sarkozy susitarimą.
Rusų kariai
Rusų kariai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Penktadienį paskelbtame Gruzijos užsienio reikalų ministerijos pareiškime sakoma, kad „Rusija iš naujo pažeidinėja šešių punktų sutartį, pagal kurią, turi būti atkurta iki karinio konflikto buvusi padėtis“.

„Tiktai tuomet, kai Rusijos okupacinė kariuomenė paliks visą Gruzijos teritoriją iki visuotinai pripažįstamų jos sienų, bus galima kalbėti apie tą šešių punktų sutarties dalį, kurioje kalbama apie iki karinio konflikto buvusios padėties atstatymą“, – kalbama Gruzijos užsienio reikalų ministerijos pranešime, kuris buvo išplatintas kaip atsakas į Rusijos URM pareiškimą, jog Rusija pirma laiko įvykdė savo įsipareigojimą išvesti karius.

Gruzijos URM pabrėžia, kad „pažeisdama 5-ąjį sutarties punktą dėl ugnies nutraukimo, Rusija ir toliau neteisėtai laiko ir didina savo karių skaičių Cchinvalio regione ir Abchazijoje, kur, pasak pačių Rusijos gynybos ministerijos pareigūnų, dislokuota iki 8 tūkst. kareivių“.

„Rusijos okupacinė kariuomenė dar lieka prie Perevio kaimo Sačcherio rajone ir Achalgoro rajone, kuris niekuomet nebuvo pakliuvęs į konflikto zoną“, – skelbia Gruzijos URM.

Gruzijos VRM taip pat nurodė, kad Rusija neleidžia į tuos regionus patekti Europos Sąjungos ir kitų tarptautinių organizacijų stebėtojams.

Prancūzija: rusai pasitraukė ne iš visų pozicijų

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Bernardas Kouchneras penktadienį sakė, kad Rusijos kariai išvesti iš buferinių zonų Gruzijoje, bet tuoj pabrėžė, jog priekyje dar „ilgas kelias“ sprendžiant po rugpjūčio karo likusias problemas.

Išvedimo planas, kaip reikalaujama paliaubų sutartyje „įvykdytas iki spalio 10 dienos“, – sakė jis būdamas netoli sienos tarp Gruzijos ir Pietų Osetijos.

„Rusai turėjo pasitraukti iš gretimų zonų, jie tai padarė“, – pažymėjo B.Kouchneras, turėdamas omenyje buferines zonas palei Pietų Osetiją ir Abchaziją.

„Derybos prasidės po penkių dienų Ženevoje. Niekas dar neišbaigta, dar laukia ilgas kelias, žingsnis po žingsnio, – kalbėjo jis. – Šiuo metu padėtis atrodo gana patenkinama.“

Europos Sąjungos tarpininkautoje sutartyje rugsėjį sutarta, kad iki šio penktadienio Rusija pasitrauks iš Gruzijos teritorijos ties Pietų Osetija ir Abchazija – iš vadinamųjų „buferinių zonų“.

Tačiau pirminiame paliaubų susitarime, nutraukusiame karą rugpjūtyje, Rusija buvo raginama išvesti savo karius į pozicijas, kuriose jie buvo iki konflikto.

Be to, Rusijos pajėgos penktadienį dar tebebuvo mažiausiai dviejose pozicijose, kuriose jų nebuvo iki karo veiksmų – Achalgorio rajone Pietų Osetijoje ir Kodorio tarpukalnėje Abchazijoje. Šias vietoves iki rugpjūčio valdė Gruzija.

B.Kouchneras, paklaustas, ar Rusijos pajėgos pasitraukė į pozicijas, buvusias iki konflikto, atsakė „dar ne“.

„Mes kalbėjome pirmiausia apie gretimas zonas, tai gretimos zonos jau ištuštėjo, – sakė jis ir pridūrė: – Tai ne tas pats“.

B.Kouchneras ministras lankosi Gruzijoje, kad tiesiogiai įsitikintų, jog Rusijos pajėgos išvestos iki penktadienio, kaip reikalauja susitarimas.

ES pirmininkaujančios Prancūzijos užsienio reikalų ministras dar turėjo susitikti su Gruzijos prezidentu Michailu Saakašviliu penktadienį, kai baigiasi ES terminas dėl Rusijos karių pasitraukimo iš buferinių zonų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai