Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Tbilisyje prie CRK pastato įvyko policijos ir opozicijos šalininkų susirėmimų

Prie Sakartvelo Centrinės rinkimų komisijos (CRK) pastato Tbilisyje, kur sekmadienio vakarą renkasi opozicijos šalininkai, situacija paaštrėjo, pranešė naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas.
Protestuotojų ir policijos priešprieša Tbilisyje
Protestuotojų ir policijos priešprieša Tbilisyje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Keletui protestuotojų pamėginus prasiveržti prie pastato įėjimo, policija panaudojo vandens patranką ir išsklaidė mėginusius prasiveržti protestuotojus. Reaguodama į tai, opozicija pradėjo mėtyti akmenis į policijos pareigūnus.

Didelė opozicijos šalininkų kolona juda CRK pastato link.

Kiek anksčiau sekmadienį keli tūkstančiai opozicijos rėmėjų susirinko prie Sakartvelo parlamento pastato, reikalaudami naujų parlamento rinkimų ir Centrinės rinkimų komisijos pirmininkės Tamaros Žvanijos atsistatydinimo. Vėliau mitingo metu buvo paskelbta, kad protestas tęsis prie CRK pastato.

Tūkstančiai opozicijos rėmėjų sekmadienį Sakartvele reikalavo rengti pirmalaikius rinkimus, opozicijai kaltinant valdančiąją partiją suklastojus neseniai įvykusių parlamento rinkimų rezultatus.

Pagrindinė sostinės Tbilisio gatvė virto vėliavų jūra, protestuotojams susirinkus prie parlamento rūmų.

Sakartvelo valdančioji Bidzinos Ivanišviliio vadovaujam partija „Sakartvelo svajonė“ kategoriškai neigia kaltinimus, kad spalio 31 d. įvykę parlamento rinkimai, kai jo partija laimėjo dviejų procentų persvara, buvo suklastoti.

Tačiau visos šalies opozicijos partijos atsisakė dirbti naujajame parlamente, kas kelia nerimą dėl naujos politinės krizės šalyje, kur po rinkimų dažnai pasipila kaltinimai rezultatų klastojimų ir rengiamos masinės demonstracijos.

Prieš rinkimus opozicinės partijos pademonstravo precedento neturinčią vienybę: buvusio šalies prezidento Michailo Saakašvilio vadovaujama partija „Jungtinis nacionalinis judėjimas“ su mažesnėmis opozicinėmis grupėmis sutarė formuoti koalicinę vyriausybę, jeigu būtų laimėti rinkimai.

„Mes reikalaujame, kad būtų pakeista visiškai diskredituota rinkimų administracija ir būtų surengtas naujas balsavimas, – agentūrai AFP sakė viena iš partijos lyderių Salomė Samadašvili. – Tai leistų šalyje išlaikyti stabilumą.“

Jos teigimu, „Sakartvelo svajonė“ negavo demokratinio mandato likti valdžioje.

Savo ruožtu Sakartvelo ministras pirmininkas Giorgi Gacharija pareiškė, kad rinkimai pažymėjo „dar vieną svarbią istorinį momentą Sakartvelo demokratiniame vystymesi“, ir kritikavo opoziciją už masinių protesto akcijų organizavimą siaučiant koronavirusi.

Pačiam premjerui neseniai buvo diagnozuotas koronaviruas, todėl jis jau savaitę izoliuojasi. Pirmadienį šalyje pradeda galioti komendanto valanda.

Oficialūs spalio 31 dieną vykusių rinkimų rezultatai rodo, kad į parlamentą pateko devynios politinės jėgos – daugiausiai balsų gavusi valdančioji „Sakartvelo svajonė“ ir aštuonios opozicinės partijos. Opozicija kaltina valdžią suklastojus rinkimų rezultatus ir protestuodama atsisako priimti deputatų mandatus.

M.Saakašvilis, per 2003 metų Rožių revoliuciją į valdžią atėjęs charizmatiškasis reformatorius, baigiantis jo antrajai kadencijai 2013 metais buvo priverstas bėgti iš Sakartvelo, baimindamasis, kad bus suimtas dėl prokurorams jam iškeltų kaltinimų piktnaudžiavimu valdžia.

Dabar jis gyvena Ukrainoje, o prezidentas Volodymyras Zelenskis jį paskyrė vadovauti Ukrainos nacionalinės reformų tarybos vykdomajam reformų komitetui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais