Paroda, kurioje pristatomos 150 karikatūrų iš 50 šalių, įskaitant Prancūziją, buvo atidaryta ruošiantis minėti 1948 metų įvykius, kai įkūrus Izraelio valstybę šimtai tūkstančių palestiniečių buvo priversti palikti savo namus. Palestiniečiai tuos įvykius vadina „Naqba“ (katastrofos diena).
Irano vyriausybė atsiribojo nuo to konkurso, kurį, pasak užsienio reikalų ministro Mohammado Javado Zarifo, organizavo viena nevyriausybinė organizacija be jokio valdžios palaikymo.
Iš keleto karikatūrų, pašiepiančių B.Netanyahu, vienoje premjeras vaizduojamas kaip džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojas, laikantis rankoje kardą.
Geriausios šio konkurso karikatūros autoriui bus skirta 12 tūkst. JAV dolerių premija.
Kitoje buvo pavaizduotas Artimųjų Rytų žemėlapis, o Izraelio vietoje buvo nupieštas palestiniečius traiškantis karstas su užrašu „Holokaustas“.
„Mes nesiekiame patvirtinti arba paneigti Holokausto“, – sakė parodos organizatorius Massoudas Shojaie Tabatabaie, kuris pats yra karikatūrininkas.
Jis taip pat pabrėžė, kad šioje parodoje nesiekiama išjuokti Holokausto aukų, bet priminti pasauliui, kad panašias žudynes vykdė „sionistų režimas Gazoje ir Palestinoje“.
M.Sh.Tabatabaie aiškino, kad ši paroda yra atsakas į karikatūras, vaizduojančias musulmonų pranašą Mahometą, kurias skelbė Prancūzijos satyrinis savaitraštis „Charlie Hebdo“, pernai tapęs islamistų išpuolių taikiniu.
Geriausios šio konkurso karikatūros autoriui bus skirta 12 tūkst. JAV dolerių premija nurodė M.Sh.Tabatabaie, pridūręs, kad 16 finalininkų bus išdalyta iš viso apie 50 tūkst. dolerių.
Tokia pati paroda anksčiau buvo surengta 2006 metais.
Izraelis anksčiau šį mėnesį minėjo Holokausto atminimo dieną, taip pat savo įkūrimo 68-ąsias metines.
Pernai M.Sh.Tabatabaie taip pat organizavo tarptautinę karikatūrų prieš IS parodą, kurioje arabų ir Vakarų valstybių lyderiai buvo vaizduojami šalia džihadistų judėjimo vadeivų.