Ambasada vėl atidaryta praėjus ketveriems metams po to, kai ją teko uždaryti miniai įsiveržus į jos kompleksą.
Ph.Hammondas į Teheraną atvyko praėjus penkioms savaitėms po to, kai Didžioji Britanija ir dar penkios pasaulio galios sudarė susitarimą su Iranu užbaigti 13 metų trukusį ginčą dėl Irano branduolinės programos.
Ph.Hammondas į ambasadą įžengė vidurdienį (10 val. 30 min. Lietuvos laiku) ir netrukus po to, per ceremoniją jos sode, iškėlė Jungtinės Karalystės (JK) vėliavą drauge su Ajay Sharma – naujuoju reikalų patikėtiniu, kuris bus Britanijos aukščiausio rango diplomatas Teherane.
Irano ambasada Londone sekmadienį taip pat bus vėl atidaryta. Tikimasi, kad abi šalys ambasadorius paskirs artimiausiais mėnesiais.
Ph.Hammondas vėliau turi surengti spaudos konferenciją su Irano užsienio reikalų ministru Mohammadu Javadu Zarifu – pagrindiniu derybininku per beveik dvejus metus trukusias derybas, kurios sudarė sąlygas nutraukti Teherano izoliavimą nuo Vakarų.
„Atvykau į #Tehraną. Pirmasis britų ministrų vizitas nuo 2003-iųjų. Istorinis JK ir Irano santykių momentas“, – „Twitter“ parašė Ph.Hammondas.
Britanijos ir Irano santykių atšilimas prasidėjo Hassano Rouhani pergale 2013-ųjų birželį įvykusiuose Irano prezidento rinkimuose. Naujasis nuosaikus prezidentas ėmėsi megzti ryšius su Vakarais.
Po minėto ambasados užpuolimo 2011 metais Britanija pareiškė, kad tai negalėjo įvykti be tuometinio Irano režimo tylaus sutikimo.
Užpuolimas įvyko Irano parlamentui nubalsavus už britų ambasadoriaus išvarymą ir prekybinių ryšių sumažinimą keršijant už sankcijas Irano bankininkystės sektoriui.
Studentai britų ambasados komplekse siautėjo valandas; jie nuplėšė Britanijos vėliavą, suplėšė karalienės Elizabeth II nuotraukas ir nusiaubė kabinetus. Protestuotojai buvo sučiupę ir darbuotojus.