Jos duomenimis, 32 iš žuvusiųjų dar nebuvo sukakę 18 metų
Osle įsikūrusi nevyriausybinė organizacija „Irano žmogaus teisės“ (IHR) anksčiau skelbė, kad per šiuos protestus žuvo 201 žmogus.
Protestai Irane tęsiasi ir šeštadienį: pranešama apie demonstracijas šalies šiaurės-vakaruose esančio Ardabilio miesto gatvėse, apie studentų mitingus prie Kermanšaho, Rašto ir Teherano universitetų, apie Sanandadžo centrinėje gatvėje moksleivių surengtą protesto akciją.
Protestai šalyje kilo dėl Mahsos Amini mirties. Ši 22 metų Irano kurdė mirė rugsėjo 16-ąją, kelios dienos po sulaikymo dėl esą pažeistų moterų aprangos kodo taisyklių.
Irano vyriausybė tvirtina, kad su M.Amini nebuvo netinkamai elgiamasi, tačiau, jos šeimos teigimu, po mirties ant merginos kūno buvo rasta mėlynių ir kitų sumušimo požymių.
Pasipiktinimas jos mirtimi Irane išprovokavo didžiausią per beveik trejus metus protestų bangą ir solidarumo mitingus visame pasaulyje.
Irano valdžia neramumus vadina Vakarų sąmokslu, tačiau jo įrodymų nepateikia.
Demonstracijos dėl Mahsos Amini mirties Irano teokratijai tapo vienu didžiausių iššūkių nuo pat 2009 metų, kuomet vyko Žaliojo judėjimo protestai.
Valdžia ėmėsi negailestingai malšinti protestus: sulaikomi aktyvistai ir protestų organizatoriai, Irano garsenybės peikiamos už reiškiamą paramą protestuotojams ir net konfiskuojami jų pasai, o minioms vaikyti naudojami koviniai šaudmenys, ašarinės dujos ir kurtinamosios granatos.