Valstybės vadovo liaupsės Makao labai skyrėsi nuo Pekino perspėjimų kitai Kinijai sugrąžintai buvusiai kolonijai – Honkongui, kurį jau kelis mėnesius krečia demokratijos šalininkų protestai.
Svarbiausia iškilmių dalis buvo miesto naujojo lyderio prisaikdinimas, kurį Xi Jingpingas pavadino Pekino „vienos šalies, dviejų sistemų“ modelio „puikiu pavyzdžiu“.
Ho Iat-sengą, buvusį Kinijos pagrindinės teisėkūros institucijos narį, šią vasarą paskyrė Makao vyriausybės vadovu 400 daugiausia Pekinui ištikimų narių komitetas, nesvarstęs kitų kandidatūrų.
Per savo trijų dienų vizitą Xi Jinpingas pasinaudojo palyginti ramia politine padėtimi Makao, atkreipdamas į ją dėmesį penktadienį sakydamas istorinę kalbą per Ho Iat-sengo inauguraciją.
„Tautos jausmas ir patriotinė dvasia giliai įsišaknijo jaunų žmonių širdyse“, – delegatams sakė Xi Jinpingas, pabrėždamas, kad ištikimybė Pekinui yra „svarbiausia Makao sėkmės priežastis“.
Jis taip pat vėl pasinaudojo proga įspėti galingąsias užsienio valstybes neužimti griežtos pozicijos dėl įvykių Honkonge, jau pusmetį krečiamame vis aršesnių demonstracijų prieš Pekino valdžią.
„Mes tikrai neleisime jokioms užsienio jėgoms kištis į Honkongo ir Makao reikalus“, – pareiškė jis plojant delegatams.
Kinija ne kartą vaizdavo milžiniško masto protestus Honkonge kaip iš užsienio remiamą revoliuciją, skirtą destabilizuoti šalį, atmesdama bet kokius teiginius, kad honkongiečiai turi pagrįstų politinių nuoskaudų.