E.Muskas, kaip ir „Uber“ vadovas Travis Kalanickas pastaruoju metu sulaukė daug kritikos dėl darbo D.Trumpo patarėjų taryboje. „Uber“ vadovas ketvirtadienį nutarė iš tarybos trauktis, nes negali pritarti D.Trumpo draudimui įsileisti į šalį septynių musulmoniškų valstybių piliečius. Jis teigė nenorintis būti laikomas D.Trumpo politikos rėmėju.
Tuo tarpu E.Muskas tebemano, kad daro gera patarinėdamas šalies prezidentui. Šeštadienį, praėjus parai po tarybos susitikimo su D.Trumpu, savo paskyroje „Twitter“ socialiniame tinkle E.Muskas parašė esąs nusiteikęs toliau spausti prezidentą dėl imigracijos ir klimato kaitos.
„Tesla“ vadovas pasigyrė, kad būtent jo dėka draudimai imigrantams šeštadienį pirmuoju klausimu buvo svarstomi Baltuosiuose Rūmuose, nors iš pradžių, pasak E.Musko, šio klausimo išvis nebuvo darbotvarkėje.
E.Muskas yra vienas iš 18 tarybai priklausančių verslininkų. Dauguma jų pastaruoju metu sulaukė daug kritikos, net grasinimų boikotu, jei toliau dirbs su D.Trumpu.
Pats „Tesla“ vadovas yra viešai kritikavęs D.Trumpo siekį nebeįsileisti į šalį septynių musulmoniškų valstybių piliečių. Kitas jam labai svarbus klausimas – klimato kaita. Jis tikino šeštadienį su prezidentu aptaręs ir šį klausimą.
„Aš manau, kad darau gera, todėl liksiu taryboje ir tęsiu savo darbus. Elgtis kitaip būtų neteisinga“, – rašė E.Muskas.
D.Trumpas nuolat menkina žmogaus įtaką klimato kaitai ir numato keisti aplinkosaugos reikalavimus šalyje.
Tuo tarpu E.Muskas yra vienas iš pagrindinių švarios energetikos šalininkų JAV. Jo įkurta „Tesla“ kuria elektra varomus automobilius, jis investavo į saulės energetikos kompaniją „SolarCity“. Abiems įmonėms labai svarbu, kad šalis ir toliau subsidijuotų „žalių“ pirkinių įsigijimą.