Prasidėjo bendražygių puolimas
Todėl daugelis Rusijos politiką analizuojančių ekspertų ėmė prognozuoti V.Putino režimo pabaigą. Tiesa, kol kas visiškai neaišku, kaip jis ateis. Kaip prezidentas V.Putinas turėtų arba pats atsistatydinti, arba liautis egzistavęs. Visi požymiai rodo, kad procesas gali prasidėti ir ne nuo paties V.Putino, o nuo jo artimiausios aplinkos puolimo. Tokie puolimai jau prasidėjo.
Pirmiausia, kritikos už Italijoje nuomojamą jachtą ir už legalią algą jam neįperkamą laikrodį gavo Dmitrijus Peskovas. Ir, jei anksčiau opozicijos viešinami valdininkų turtai likdavo tik jų lūpose, D.Peskovo turtus skaičiavo beveik visa Rusijos žiniasklaida.
Šiuo metu, kai ekonomika dugne, o karas Ukrainoje akligatvyje, V.Putinui ypatingai svarbu išlaikyti artimiausius, apie jo darbelius viską žinančius žmones po savo stogu.
Kitu atslenkančio pučo simboliu gali tapti ir Vladimiro Jakunino atsistatydinimas iš „Rusijos geležinkelių“ vadovo pareigų ir pareiškimas neva jis mieliau bus Kaliningrado gubernatoriumi. Tuo tarpu Aleksejus Navalnas jau paskelbė 14 puslapių V.Jakunino iš valdiškos algos susikurtų turto sąrašą.
Pusiau valstybinis Rusijos laikraštis „Vedemosti“ pastaruoju metu ėmė skelbti ir neskaidrius dar vieno V.Putino bičiulio, verslininko Genadijaus Timčenko sandorius. Anksčiau oficialioje Rusijoje žiniasklaidoje tokios temos buvo tabu.
Kita su Rusijos slaptosiomis tarnybomis siejama žiniasklaidos priemonė neseniai pradėjo taršyti dar vieną V.Putino numylėtinį – buvusį jo asmeninį sargybinį, vėliau tapusį vidaus kariuomenės vadu Viktorą Zolotovą. „Jeigu V.Putino buvęs apsaugininkas valstybės tarnyboje galėjo susikrauti milijardus, ką galima pasakyti apie tą, kurį jis saugojo? Tikriausiai, tai tas atvejis, kai auksas – tyla“, – rašoma streipsnyje.
Dergia ne pats
Tokie straipsniai Rusijos valdžios kontroliuojamoje žiniasklaidoje – naujiena. Kai kas gali sakyti, kad tokiu būdu V.Putinas bando atsikratyti kai kurių įgrisusių bendražygių, tačiau greičiausiai bus neteisus. Šiuo metu, kai ekonomika dugne, o karas Ukrainoje akligatvyje, V.Putinui ypatingai svarbu išlaikyti artimiausius, apie jo darbelius viską žinančius žmones po savo stogu. Diktatoriai neišlieka valdžioje niekindami savo sąjungininkus, o ypač sunkmečiu.
Todėl visas šis puolimas mažų mažiausiai rodo aukščiausiuose sluoksniuose egzistuojant grupuotę, kurios galutinis tikslas yra pats V.Putinas. O jos puolimo strategija klasikinė: pirmiausia nugalėk rėmėjus.
Daug kas baiminasi, kad bet koks „Politbiuro 2.0” parinktas V.Putino įpėdinis gali būti už jį dar blogesnis. Tačiau apžvalgininkas Andrejus Piontovskis su tuo nesutinka. Jis rašo, kad pastaruoju metu Rusijos elitas Vakarams siunčia signalus, kad ši patinė situacija bus išspręsta jau per artimiausias savaites.
„Anksčiau taip pat yra buvę netikrų signalų apie V.Putino režimo pabaigą. Gali būti, kad šis – vienas iš jų, tačiau dabar mes bent jau matome bandymų perimti valdžią. Atkreipkime dėmesį, kad į Krymą per pučo metines V.Putinas vežėsi keturis įtakingiausias ministrus, kurie galėtų ieškoti jo įpėdinio. Ne veltui sakoma: laikyk savo draugus arti, o priešus – dar arčiau“, – baigia straipsnį „The Forbes“.