Buvęs JAV ambasadorius Rusijoje Michaelas McFaulas konfrontaciją pavadino „šaltuoju karu 2.0”, tačiau, „The Wall Street Journal“ apžvalgininkų manymu, B.Obama turi menką supratimą apie „šaltąjį karą 1.0”.
Vakarų Europoje ir JAV šaltasis karas jaunimui tušti žodžiai, o vyresniems – neaiškūs prisiminimai.
Dešimtims milijonų Vidurio ir Rytų Europos gyventojų šaltasis karas buvo paranojos, kalinimo, sulaužytų karjerų, kompromisų su sąžine ir kasdieninių nusilenkimų Rusijai laikas.
Vakarų intelektualai tvirtina, kad Sovietų sąjunga sužlugo pati, todėl daugelis žmonių yra nusivylę, kad sovietinis eksperimentas nepavyko. Dabar kai kurie jų teigia, kad dėl konflikto Ukrainoje kalti Vakarai, nes Vladimiras Putinas supyko dėl NATO plėtros.
„The Wall Street Journal“ suskaičiavo šalis, kurios prisijungė prie NATO 1999-2004 metais.
Tai valstybės, kurios po Sovietų sąjungos žlugimo atsidūrė Rusijos įtakos zonoje.
Vakarai į kovą žiūri su žiovuliu
Anot leidinio, dešimtims milijonų Vidurio ir Rytų Europos gyventojų šaltasis karas buvo paranojos, kalinimo, sulaužytų karjerų, kompromisų su sąžine ir kasdieninių nusilenkimų Rusijai laikas.
Tačiau dabar Vašingtone, Londone, Paryžiuje, ir Berlyne, kuris šaltojo karu metais buvo padalintas į dvi dalis, su žiovuliu stebi, kuo baigsis kova dėl Ukrainos.
V.Putinas mano taip: JAV ir Vakarų Europa tiek susižavėjusi savo „iPhone`ais“, kad retai kada patraukia akis nuo telefonų stebėti, kaip praryjama europietiška šalis.
„Taip, tai panašu į „šaltąjį karą 2.0". Tačiau tai – kompiuterinis žaidimas“, – teigia leidinys.