„Kyjivas tikisi įtikinti D.Trumpą, kad Ukraina yra ne labdaros reikalas, o ekonominė ir geostrateginė galimybė, kuri galiausiai praturtins ir apsaugos Jungtines Valstijas bei jų interesus“, – rašoma leidinyje.
Vienas iš Kyjivo išsakomų argumentų yra apeliavimas į D.Trumpo šūkį „Padarykime Ameriką vėl didžią“. Vadovautis šiuo šūkiu reiškia palaikyti Ukrainą, įsitikinęs Ukrainos parlamento narys Volodymyras Arjevas.
„Jei D.Trumpas nori padaryti Ameriką vėl didžią, jis tiesiogiai suinteresuotas apsaugoti Ukrainą nuo Rusijos užvaldymo, nes tai iš tiesų gali tapti tašku, nuo kurio Jungtinių Valstijų, kaip pasaulinio saugumo prižiūrėtojos, įvaizdis gali būti prarastas“, – sakė jis.
Kitas argumentas, kuris, matyt, buvo įtrauktas į vadinamąjį pergalės planą, numato JAV galimybę naudotis Ukrainos gamtiniais ištekliais. Šiame kontekste visų pirma minimas ličio – vertingo retojo žemės metalo, reikalingo mikroschemoms ir elektromobiliams skirtų baterijų gamybai, – telkinys.
„Ličio kontrolė – tai ateities ekonomikos kontrolė“, – pareiškė Ukrainos pramonės ekspertas Volodymyras Vasiukas, patarinėjantis Ukrainos parlamentui ekonomikos klausimais. Jis sakė, kad Vakarų pasauliui būtų geriau, jei šios medžiagos liktų „pakankamai draugiškos šalies, tokios kaip Ukraina, rankose“.
Didžiausias ličio telkinys yra centrinėje šalies dalyje, toli nuo dabartinių fronto linijų. Iš viso Ukrainoje yra pakankamai ličio, kad būtų galima pagaminti 15 mln. baterijų elektromobiliams, nors vieną iš telkinių jau yra užėmusi Rusija, o kitas yra netoli fronto linijos.
Kaip rašo „The Washington Post“, ličio tema patiks net prieš Ukrainą nusiteikusiam skeptikui Elonui Muskui. Ir panašu, kad šie signalai jau pasiekė kai kurių respublikonų ausis. Praėjusią savaitę senatorius Lindsey Grahamas apibūdino Ukrainą kaip trilijonų dolerių vertės retųjų žemės naudingųjų iškasenų buveinę.
„Ukraina nori sudaryti sandorį su mumis, o ne su rusais. Taigi mes suinteresuoti užtikrinti, kad Rusija neužgrobtų šios vietos“, – sakė jis per JAV televiziją.