Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Theresa May pripažino susilpnėjusias savo pozicijas ir paprašė varžovų pagalbos

Jungtinės Karalystės ministrė pirmininkė Theresa May pirmadienį pripažino „tikrovę“, kad jos politinė padėtis susilpnėjo, ir paprašė kitų politinių partijų pagalbos įgyvendinti „Brexit“ procesą.
Theresa May
Theresa May / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Praėjus mėnesiui po pirmalaikių rinkimų, kuriuose Th.May prarado turėtą parlamentinę daugumą, konservatorių pirmininkė pareiškė vis dar siekianti imtis „drąsių veiksmų“, kad įgyvendintų pažadėtus pokyčius.

Tačiau pasklidus naujiems gandams, kad ją siekiama išstumti iš posto, Th.May pripažino, jog „mano kaip premjerės tikrovė dabar yra visai kitokia negu anksčiau“.

Šie komentarai pateikiami kaip ištraukos iš kalbos, kurią ji sakys antradienį, minėdama darbo Konservatorių partijos vadovės poste pirmųjų metų sukaktį. Šį postą Th.May perėmė po referendumo dėl išstojimo iš ES.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Theresa May
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Theresa May

„Atsižvelgiant į šį naują kontekstą, bus dar svarbiau tvirtai pagrįsti mūsų politiką ir vertybes, laimėti idėjų kovą tiek parlamente tiek šalyje, – savo kalboje sakys Th.May. – Taigi raginu kitas Bendruomenių Rūmų partijas: siūlykite savo nuomones ir idėjas, kaip valstybės lygiu galėtume išspręsti šiuos iššūkius.“

Po rinkimų birželio 8 dieną, kuriuos Th.May paskelbė trejais metais anksčiau laiko, konservatoriai prarado dalį vietų parlamente ir turėtą daugumą, todėl premjerei darosi vis sunkiau išlaikyti savo autoritetą.

„Žlugusi“

Laikraštis „Mail on Sunday“ pranešė, kad buvęs konservatorių vyriausiasis drausmintojas Andrew Mitchellas privačiame parlamento narių susitikime sakė, kad Th.May yra „žlugusi“ ir turėtų pasitraukti.

Teisingumo ministro Davido Lidingtono nuomone, politikai taip kalba, kai per „vasaros šventes padaugina saulės ir šilto vyno“.

Buvęs konservatorių vyriausiasis drausmintojas Andrew Mitchellas privačiame parlamento narių susitikime sakė, kad Th.May yra „žlugusi“ ir turėtų pasitraukti.

Th.May faktinis pavaduotojas Damianas Greenas pirmadienį atkakliai tvirtino, kad T.May prašymas partijoms dirbti kartu yra „brandi politika“.

Th.May buvo kaltinama nesantaikos kurstymu dėl savo planų išstoti iš bendrosios rinkos, sustabdyti Europos Teisingumo Teismo jurisdikciją Jungtinėje Karalystėje ir palikti ES be jokio susitarimo.

Tačiau po rinkimų kai kurie jos kabineto nariai kalba vis tiesmukiau, ypač finansų ministras Philipas Hammondas. Pastarasis, baimindamasis staigaus atsiskyrimo nuo ES galimo drastiško poveikio, pasisako už taikesnę taktiką.

Pirmadienį paskelbta nauja parlamentinė grupė, apimanti kelias politines partijas, ragina kurti „kuo glaudesnius santykius“ su ES ir reikalauja, kad derybose, kurios prasidėjo praėjusį mėnesį, nebūtų atmesti jokios galimybės“.

Šiai grupei kartu pirmininkauja opozicinės Leiboristų partijos parlamentaras Chuka Umunna ir buvusi Konservatorių partijos ministrė Anna Soubry, abu atvirai pasisakantys už ES. Juos remia mažesnė Liberalų demokratų partija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų