Savo kalboje Florencijoje Th.May nurodė, kad per tą „įgyvendinamąjį laikotarpį“ Britanijoje tebegaliotų Europos Sąjungos laisvojo judėjimo taisyklės, nors ES piliečiai privalėtų registruotis.
Britanijai dėl pasirengimo naujiems santykiams su ES sureguliuoti po „Brexit“ „reikia maždaug dvejų metų įgyvendinamojo laikotarpio“, – sakė ji.
Kalbėdama apie mokėjimus, britų premjerė sakė: „Aš nenoriu, kad mūsų partneriai bijotų, jog jiems reikės mokėti daugiau ar gauti mažiau iš dabartinio planuoto biudžeto dėl mūsų sprendimo pasitraukti“.
„JK laikysis savo įsipareigojimų, prisiimtų mūsų narystės laikotarpiu“,– pridūrė ji.
Britai per referendumą pernai nubalsavo trauktis iš bendrijos ir, manoma, tai įvyks 2019-ųjų kovą.
Dabartinis ES biudžetas galioja iki 2020 metų; Britanija į jį kasmet įneša po 10 mlrd. eurų.
Th.May pateikė ir tam tikrą savo nuolaidą dėl Britanijoje gyvenančių ES piliečių teisių po „Brexit“; ES pareigūnų nuomone, šios teisės turiu priklausyti ES Teisingumo Teismo jurisdikcijai.
„Aš noriu įtraukti visą mūsų sutartį į JK teisę ir užtikrinti, kad JK teismai galėtų tiesiogiai remtis ja“, – sakė ji turėdama omenyje „Brexit“ sutartį.
„Ir esant neaiškumų pagrindiniame ES įstatyme, aš noriu, kad JK teismai galėtų atsižvelgti į Europos Teisingumo Teismo nutartis, jog būtų užtikrintas nuoseklus išaiškinimas“, – pažymėjo Th.May.
„Mes visi esame suinteresuoti, kad mūsų derybos pavyktų, – dar sakė ji. – Jeigu mums nepavyks ar būsime padalinti, iš to laimės tik tie, kurie atmeta mūsų vertybes ir yra prieš mūsų interesus“.
Th.May kalba Florencijoje sakyta, ES pareigūnams spaudžiant gauti iš Britanijos finansinį pažadą susijusį su „Brexit“, kad pajudėtų derybos Briuselyje.