Tokijas svarsto keturių darbo dienų savaitę valdžios darbuotojams

Tokijo gubernatorė valdžios darbuotojams nori įvesti keturių darbo dienų savaitę – tai būtų dalis nacionalinės kampanijos skatinti šalyje gimstamumą.
Y. Koike / No Xcode Please Review / via REUTERS
Y. Koike / No Xcode Please Review / via REUTERS

Premjeras Shigeru Ishiba (Šigeru Išiba) Japonijos žemą ir nekylantį gimstamumą pavadino tylia krize, ir pažadėjo įgyvendinti pokyčių, pavyzdžiui lanksčias darbo valandas.

Lūkesčiai, jog ir taip dirbančios motinos privalo rūpintis namų ruoša, auklėti vaikus bei prižiūrėti artimuosius, manoma, yra vieni svarbiausių veiksnių, nulėmusių mažėjantį kūdikių skaičių.

Tam, kad palengvinti tėvams darbo ir asmeninio gyvenimo balansą, gubernatorė Yuriko Koike (Juriko Koike) nori pasiūlyti Tokijo metropolijos vyriausybėje dirbantiems valstybės tarnautojams galimybę nuo balandžio dirbti sutrumpintą darbo savaitę.

„Atsilikimas moterų įgalinimo klausimais yra ilgalaikė Japonijos problema, o status quo perkopimas, padarant visuomenę labiau įvairialypę ir klestinčią, yra raktas į mūsų šviesią ateitį“, – sakė ji asamblėjai, pristatydama įstatymą.

„Mes pradėsime nuo stiprios paramos darbo ir asmeninio gyvenimo balansui įvesdami lankstesnę darbo valandų sistemą, pavyzdžiui tris laisvadienius per savaite“, – tęsė ji.

Pagal siūlomą sistemą valstybės tarnautojai, išskyrus pamainomis dirbančius darbuotojus, galės turėti iki trijų laisvų dienų per savaitę, tačiau vis tiek turės atidirbti 155 valandas per mėnesį – tai trečiadienį naujienų agentūrai AFP pristatė už personalą atsakingas Tokijo metropolijos vyriausybės pareigūnas Sachi Ikegami (Sačis Ikegamis).

Darbuotojai, auginantys mažamečius vaikus galės naudotis lankstesnėmis darbo valandomis, pridūrė jis.

Keturių dienų darbo savaitė Japonijoje pasitaiko retai, tačiau įgauna vis daugiau populiarumo savivaldybėse, siekiančiose sustiprinti paramą tėvams.

Nors daug išsivysčiusių šalių sunkiai tvarkosi su gimstamumo problemomis, Japonijoje tai juntama itin aštriai – gyventojų skaičius krenta jau 15 metų iš eilės.

Japonijoje vidutinis gyventojų amžius yra antras didžiausias po Monako, o sąlyginai griežta imigracijos politika reiškia, jog šalis susiduria su augančiomis darbo jėgos problemomis.

Y. Koike, buvusi ministrė ir televizijos laidų vedėja, nuo 2016-ųjų administruojanti vieną didžiausių pasaulio miestų, liepą laimėjo trečią kadenciją. Politikė žadėjo pagerinti miesto socialinės paramos sistemas, tačiau pripažino ir sunkumus, kaip infliacija bei krentantis gimstamumas.

Pasiūlymo dėl lanksčių darbo valandų projektą jos administracija Tokijo asamblėjai planuoja pateikti kitais metais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai