Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

9 faktai apie tai, ką iš tikrųjų Baltarusijoje veikė Rusijos samdinių grupė iš privačios karinės bendrovės „Wagner“

Skelbiame 9 įdomius faktus, leidžiančius suprasti, ką iš tikrųjų Baltarusijoje veikė Rusijos privačios karinės bendrovės (PKB) „Wagner“ samdinių grupė. Analizę paskelbė grupės „Ichtamnet_m0209“ aktyvistai, su kuriais „InformNapalm“ savanoriai produktyviai bendradarbiavo ieškant, nustatant ir aptinkant PKB „Wagner“ samdinius, kuriuos Rusijos Federacija aktyviai naudoja karuose Ukrainoje, Sirijoje, Libijoje ir kituose kariniuose konfliktuose.
Baltarusija ir Rusija
Baltarusija ir Rusija / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

1 faktas

Pranešta, kad atvyko grupė iki 200 žmonių. Tai kaip tik viena rotacija – pilnavertė kuopa, sustiprinta snaiperių grupėmis ir, miesto operacijų atveju, vizualinio stebėjimo ir informacijos palaikymo skyriai.

2 faktas

Iki šiol buvo sulaikyti tik 33 kartu buvę žmonės. Tai atitinka vieno būrio skaičių. Tarp sulaikytųjų buvo bent vienas snaiperių grupės vadas (Andrejus Bakunovičius), o tai papildomai patvirtina pirmąjį faktą. Matyt, viena snaiperių grupė yra prie kiekvieno iš 4 būrių. Iš viso – ne mažiau kaip 12 snaiperių.

3 faktas

Grupė atvyko į Baltarusijos teritoriją likus kelioms savaitėms iki rinkimų proceso pradžios Minske. Kaip ir 2014 m. vasario pabaigoje Ukrainoje, asmenys, esantys PKB „Wagner“ samdinių sąrašuose, grupėmis po 5–15 žmonių į Krymo autonominę respubliką pateko keltu „Kavkaz-Kerč“, kur ramiai įsikūrė vietiniuose viešbučiuose.

4 faktas

Rusijos GRU padaliniai (tame tarpe PKB „Wagner“), dar prieš karantiną, veikiant oro uostams Rusijoje, skrisdami į Artimųjų Rytų ir Afrikos šalis, NIEKADA neskrido reguliariais reisais. Visi skrydžiai buvo vykdomi Rusijos Federacijos gynybos ministerijos „223-osios eskadrilės“ orlaiviais ar specialiais užsakomaisiais skrydžiais, išvengiant Rusijos Federacijos pasienio kontrolės. Tai patvirtina ir įrodo Ukrainos specialiosios tarnybos.

informnapalm.org nuotr.
informnapalm.org nuotr.
informnapalm.org nuotr.
informnapalm.org nuotr.

5 faktas

Tose pačiose specialiųjų tarnybų medžiagose yra įrodymų, kad būtent PKB „Wagner“ dalyvavo slopinant demokratinius protestus Sudane (operacija miesto aplinkoje). Buvo paskelbti ten buvusių asmenų sąrašai. Iš „Wagner“ samdinių, kurie buvo sulaikyti Minske, mažiausiai du (Aleksejus Volginas ir Vladimiras Li) buvo Sudane per protestų išvaikymą.

informnapalm.org nuotr.
informnapalm.org nuotr.

6 faktas

Suėmimo vaizdo įraše buvo matomas ne tik lapelis su užrašais arabų kalba, bet ir Sudano telekomunikacijų operatoriaus mobiliojo ryšio išankstinio mokėjimo papildymo kortelė. Joje pavaizduota Hatmija mečetė Kasalos mieste Sudane. Neįmanoma nusipirkti Sudano mobiliojo ryšio operatorių „papildymų“ Rusijos Federacijoje ir Baltarusijos Respublikoje. Tai gali reikšti tik vieną dalyką – kad jie atvyko į Baltarusiją ne skrydžiui į Sudaną, o priešingai – atvyko tie, kurie anksčiau buvo Sudane (matyt, iš paskutinės komandiruotės Volginas ir Li turėjo dokumentus arabų kalba ir Sudano mobiliojo operatoriaus papildymo korteles).

informnapalm.org nuotr.
informnapalm.org nuotr.
informnapalm.org nuotr.
informnapalm.org nuotr.

7 faktas

Ukrainos specialiosios tarnybos pastaruosius 6 metus glaudžiai bendradarbiauja su NATO valstybių žvalgybos bendruomene. Akivaizdu, kad kiekviena NATO šalis (įskaitant Turkiją, kuriai ypač įdomūs Rusijos samdiniai, nes jie Libijoje žudo jos karius) turi pilnus PKB „Wagner“ samdinių sąrašus, jau nekalbant apie tas pavardes (kaip Volginas), kurios yra nurodytos oficialioje SBU svetainėje.

8 faktas

Pas sulaikytuosius buvo rasta Rusijos armijos žetonų su asmeniniais numeriais, su serija „M“, kurią naudoja PKB „Wagner“, apie ką mes anksčiau išsamiai rašėme. Detales galite perskaityti čia.

informnapalm.org nuotr.
informnapalm.org nuotr.

9 faktas

Visi Rusijos specialiųjų tarnybų kontroliuojami informacijos kanalai, „ekspertai“ (tokie kaip Levijevas), oficialios propagandos kanalai (RT) ir kitos jų kontroliuojamos žiniasklaidos priemonės, įskaitant Ukrainos (Strana.ua), taip pat Rusijos pareigūnai (Rusijos ambasadorius Baltarusijos Respublikoje), jiems būdingu isterišku būdu, ėmė skleisti melagingas versijas (pareiškimus), kurie turėtų pateisinti sulaikytus Rusijos Federacijos piliečius. Neva, kad jie yra „airsoft“ žaidėjai arba jie yra paprasti sargybiniai, legaliai skridę per Turkiją (!!!), kad kažkur kažką saugotų.

Išvados

Jei tikėtume versija, kad Baltarusijoje buvo užkirstas Rusijos karinės žvalgybos bandymas išprovokuoti smurtą per numatomus protestus rinkimų metu – suėmus „Wagner“ samdinius, buvo užkirsta viena galimybė destabilizuoti padėtį nepriklausomoje šalyje. Apribota galimybė naudoti „Ichtamtnietų“ padalinius Baltarusijoje, įskaitant snaiperių ugnies naudojimą prieš civilius (kaip 2014 m. vasario mėn. Kijeve), kad V.Putinas turėtų pagrindą įvesti „taikos palaikymo“ kontingentą ir „atkurti tvarką“, o iš tikrųjų – įvykdytų Baltarusijos „anšliusą“. O jei ši versija neteisinga – galime pasidžiaugti, kad Libija, Sirija, Sudanas ar kuri kita šalis pabus kurį laiką be šių Putino galvažudžių kompanijos.

Daugiau skaitykite – informnapalm.org/lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai