Totoriai sudaro apie 12 proc. visų Krymo gyventojų. Dabar jie iš rusiškos pusiasalio valdžios išgirdo, kad jų žemės atimamos po atsiskyrimo nuo Ukrainos, nes tos teritorijos reikalingos naujajai valdžiai. Anot R.Termigalijevo, "atsirado svarbių visai respublikos bendruomenei priežasčių".
Vicepremjeras pareiškė, kad kalbama apie „neoficialiai“ totorių užimtas teritorijas subyrėjus Sovietų Sąjungai.
Esame pasiruošė jiems suteikti kitas žemes ir legalizuoti jų buvimą daugelyje vietų, kur jie galės normaliai gyventi, – užtikrino R.Termigalijevas
„Paprašėme Krymo totorių palikti dalį jų teritorijų, kurios reikalingos visuomenės reikmėms, (…) bet esame pasiruošę jiems suteikti kitas žemes ir legalizuoti jų buvimą daugelyje vietų, kur jie galės normaliai gyventi“, – užtikrino separatistinės Krymo valdžios atstovas.
Taip pat R.Termigalijevas pabrėžė, kaip rašo „Ria Novosti“, kad ateityje Krymo vyriausybėje turėtų būti ir totorių atstovų, nes tai esą padės sušvelninti etninę įtampą regione.
Kryme gyvena per 200 000 totorių. Dėl skaudžių istorinių, kai juos trėmė ir caro Rusija, ir Stalino valdžia, abejojama, ar jie norės paklusti Rusijos valdžiai. Per pastaruosius mėnesius jie pasisakė prieš Krymo prijungimą prie Rusijos, boikotavo neteisėtą referendumą.