„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Tradicinės šeimos sergėtojai į Gruziją atsivežė linkėjimų nuo Kremliaus

Keli tūkstančiai konservatyvių žmonių iš viso pasaulio šią savaitę susirinko Gruzijos sostinėje Tbilisyje. Bet juos sukvietęs Pasaulio šeimų kongresas kovoja ne tiek už tradicinės šeimos puoselėjimą, kiek prieš neva fanatišką Vakarų liberalizmą, skelbia „Radio Free Europe“.
Pasaulio šeimų kongresas
Pasaulio šeimų kongresas / Pietų skurdo teisių centro nuotr.

Svečius priėmęs vietos konservatorių aktyvistas ir verslininkas Levanas Vasadzė savo reikalavimus Vakarams išdėstė jau per plenarinį Pasaulio šeimų kongreso posėdį pirmadienį.

„Sustabdykite šią beprotybę, – aidint plojimams vardijo gruzinas. – Nustokite kištis į šios suverenios valstybės vidaus reikalus, finansuoti išpuolius prieš mūsų Bažnyčią ir šeimos tradicijas. Nesiųskite čia šimtų savo nevyriausybinių organizacijų.“

L.Vasadzė pergalingu balsu trimitavo, kad pagrindinis JAV užsienio politikos tikslas – „parama homoseksualizmui visame pasaulyje“.

Panašių teiginių nestinga viso pasaulio ultrakonservatorių retorikoje. Tačiau Pasaulio šeimų kongresas turi ir kitų tikslų.

Skleidžia neapykantą gėjams

Šis kongresas praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio viduryje buvo įkurtas JAV ir veikia kaip tarptautinis paramos konservatyvioms socialinėms vertybėms judėjimas.

Organizacija gina tradicinę santuoką, pasisako prieš abortus ir smerkia Vakaruose jau įprastus kovos su diskriminacija teisės aktus, kuriais siekiama padėti netradicinės seksualinės orientacijos atstovams.

2014 metais Pietų skurdo teisės centras, žmogaus teisių gynimo organizacija, pavadino Pasaulio šeimų kongreso padalinį JAV „neapykantą gėjams skleidžiančiu judėjimu“.

G.W.Bushas perdavė linkėjimų

Kongreso atstovas Gruzijoje L.Vasadzė kiekviena pasitaikančia proga primena, kad pasaulyje kasmet atliekama milijonai abortų.

„Nė vienas karas, konvencinis ar religinis, nėra pražudęs tiek daug vaikų kiek ši fanatiška liberalizmo ideologija, prisidengianti laisvės ir žmogaus teisių vėliava. Pasipriešinimas tokiems Vakarams auga, o mūsų kongresas yra šio pasipriešinimo širdis“, – interviu „Radio Free Europe“ sakė aktyvistas.

Gruzija – labai konservatyvi šalis, kurios stačiatikius gyventojus neretai trikdo gana liberalūs proeuropietiškų vyriausybių veiksmai. Prieš trejus metus aktyvistai užpuolė pirmąjį šalyje paradą už lygybę ir sužeidė apie 20 eitynių dalyvių.

Tikriausiai nenuostabu, kad Pasaulio šeimų kongresą Tbilisyje palaimino ir Gruzijos ortodoksų patriarchas Ilja II. Jis pareiškė, kad „šeima yra Dievo sukurta institucija“.

„Twitter“ nuotr./Levanas Vasadzė ir Gruzijos ortodoksų patriarchas Ilja II
„Twitter“ nuotr./Levanas Vasadzė ir Gruzijos ortodoksų patriarchas Ilja II

Be to, šiųmečiame kongrese buvo viešai padėkota buvusiam JAV prezidentui George'ui W.Bushui, kuris remia šią organizaciją ir į Gruziją atsiuntė sveikinimų bei raginimų kovoti už šeimas.

Remia su V.Putino režimu siejami oligarchai

Tačiau Pasaulio šeimų kongresas taip pat itin glaudžiai susijęs su Konstantinu Malofejevu ir Vladimiru Jakuninu – dviem konservatyviais Rusijos oligarchais.

Pasaulio šeimų kongresas taip pat itin glaudžiai susijęs su Konstantinu Malofejevu ir Vladimiru Jakuninu – dviem konservatyviais Rusijos oligarchais.

Šie savo ruožtu siejami su Vladimiro Putino režimu, kuris dosniai finansuoja prorusiškus, religinių atspalvių turinčius judėjimus tiek posovietinėse šalyse, tiek Vakaruose.

Antai vienas kongreso lyderių – K.Malofejevo verslo partneris Aleksejus Komovas. O V.Jakunino žmona Natalija vadovauja po Pasaulio šeimų kongreso skėčiu papuolančiam judėjimui „Motinystės šventumas“.

2014-aisiais kongresas turėjo vykti Maskvoje. Ir nors po Krymo aneksijos renginys, kuris jau buvo pavadintas „Kiekvienas vaikas – dovana. Didelės šeimos – žmonijos ateitis“, buvo atšauktas, V.Jakuninas suorganizavo kitą sueigą pavadinimu „Didelė šeima ir žmonijos ateitis“.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Jakuninas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Jakuninas

Greičiausiai neatsitiktinai L.Vasadzė Tbilisyje bandė tiesti tiltus tarp Gruzijos ir Rusijos. Abi šalys 2008 metais buvo įsivėlusios į trumpą penkių dienų karą.

„Kartu su mūsų rusais draugais mes atsikratėme ir fašizmo, ir komunizmo, pas mus atklydusių iš Vakarų. O Vakarai niekšiškai apsimeta remiantys Gruzijos teritorinį vientisumą Rusijos okupacijos sąlygomis.

Tą dieną, kai Kremlius pagaliau tai supras ir padės Pietų Osetijai bei Abchazijai susitaikyti su Gruzija, Vakarai amžiams praras Gruziją“, – padrikai griaudėjo L.Vasadzė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“